„Nagroda Imienia Tadeusza Tertila” to ustanowiony w 2007 roku, w setną rocznicę objęcia urzędu burmistrzowskiego przez Tadeusza Tertila, konkurs na najlepsze prace licencjackie i magisterskie o tematyce związanej z Tarnowem.

W tym roku kapituła konkursu wyróżniła dwie prace. W kategorii prac licencjackich najlepsza okazała się praca Grzegorza Klicha: „Ścieżka ekologiczna w Tarnowie-Mościcach” – absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Promotorem nagrodzonej pracy licencjackiej jest dr Jarosław Gabała.

Za pracę magisterską „Wielcy Doktorzy Kościoła Łacińskiego w sztuce kościołów powiatu tarnowskiego” nagrodę odbierze zaś Małgorzata Klimowicz, absolwentka Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Reprezentantem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w Kapitule Nagrody był Prorektor ds. studenckich dr Józef Węglarz.

Wręczenie nagród odbyło się w czasie uroczystej sesji Rady Miejskiej oraz Powiatu Ziemskiego w dniu 29 października 2010 r. Uroczysta „tertilowska” sesja nawiązuje do wydarzenia z 30 października 1918 roku. Ówczesny burmistrz Tarnowa, Tadeusz Tertil, zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta, na której podjęto uchwałę, oddającą miasto do dyspozycji Państwu Polskiemu. W ten sposób Tarnów stał się pierwszym niepodległym miastem po I wojnie światowej.

Zobacz galerię z Sesji www.tarnow.pl >>>