madejski_eligiusz29 kwietnia 2014 r. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie dr hab. Eligiusz Madejski, prof. PWSZ został uhonorowany przez Polski Komitet Olimpijski nagrodą Fair Play 2013.

To zaszczytne wyróżnienie, które nadawane jest szczególnie zasłużonym sportowcom i propagatorom wartości fair play, wręczyła wybitna lekkoatletka, członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Irena Szewińska. Dr hab. E. Madejski od 25 lat propaguje wartości fair play wśród dzieci i młodzieży w podkrakowskiej gminie Kocmyrzów-Luborzyca, jako pomysłodawca i organizator Igrzysk Sportowych Szkół Podstawowych pod hasłem Żyjmy w pokoju, we wspólnej Europie.

Dr hab. Eligiusz Madejski jest prof. nadzwyczajnym w Zakładzie Wychowania Fizycznego Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ w Tarnowie. Z tarnowską Uczelnią związany jest od początku jej istnienia. Poza działalnością naukowo-dydaktyczną od wielu lat współpracuje z najwyższymi organami administracji państwowej. W 1993 roku był konsultantem w pracach biura ds. reformy szkolnej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. W 1999 roku został powołany na stanowisko konsultanta w ogólnopolskich badaniach rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej dzieci i młodzieży szkolnej. Od 1996 roku jest rzeczoznawcą Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. wydawania opinii kwalifikujących podręczniki i programy nauczania do użytku szkolnego a od 1998 roku rzeczoznawcą w/w resortu ds. kwalifikowania środków dydaktycznych do wychowania fizycznego. W roku 2004 jako członek zespołu ekspertów Ministerstwa Edukacji Narodowej uczestniczył w opracowaniu ekspertyzy dotyczącej Strategii rozwoju sportu w Polsce do roku 2012. W 2008 roku został zaproszony przez Ministra Edukacji Narodowej do prac nad nową reformą programową wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej kształcenia ogólnego. W dniu 10 kwietnia 2013 roku otrzymał nominację na stanowisko doradcy-eksperta w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Od 2005 r. jest członkiem Akademii Mistrzów Sportu-Mistrzów Życia.

Dr hab. Eligiusz Madejski, prof. PWSZ jest także autorem i współautorem około 70 prac naukowych, popularno-naukowych i metodycznych, w tym 6 książek oraz podręcznika akademickiego. Czynnie uczestniczył w 35 konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Od wielu lat jest zaangażowany również w działalność społeczną w różnych organizacjach m.in. Polskim Czerwonym Krzyżu, Honorowym Krwiodawstwie, Ludowym Towarzystwie Naukowo-Kulturalnym i in.