Władze Akademii Tarnowskiej i Klubu Uczelnianego AZS, prezydent, wykładowcy, koledzy z sekcji i tłum dziennikarzy zjawili się w Sali Senackiej AT by przywitać i uhonorować pierwszą w historii Tarnowa medalistkę Igrzysk Olimpijskich. „Brązowej” Aleksandrze Kałuckiej towarzyszyła siostra Natalia oraz dumni rodzice: Sylwia i Dariusz Kałuccy. Były kwiaty, prezenty oraz pyszny tort ozdobiony – jakże by inaczej – kółkami olimpijskimi i medalem.

– Z całego serca Ci gratuluję, jesteśmy dumni z Twoich oraz Twojej siostry Natalii sukcesów. Dziękujemy za wspaniałe emocje i godne reprezentowanie nie tylko naszego kraju, ale także Uczelni i Tarnowa – mówiła podczas spotkania Rektor Akademii Tarnowskiej, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT. – Gratuluję także rodzicom: Pani Sylwii i Panu Dariuszowi bo wychowaliście wspaniałe córki, które są inspiracją i wzorem nie tylko sportowym, bo przecież tuż przed wylotem do Paryża Ola obroniła pracę licencjacką i posiada tytuł zawodowy licencjata matematyki. To pokazuje, że można łączyć uprawianie sportu na najwyższym poziomie z edukacją. Wiem też, że Natalia broni się za kilka tygodni, już teraz życzę powodzenia – dodawała prof. Kołpa.

– Olimpijski sukces Oli to spełnienie marzeń całego środowiska sportowego i tarnowskich kibiców. Dla nas, akademików to najlepszy prezent z okazji 25-lecia naszego klubu. Napisałaś Olu najpiękniejszą kartę w historii naszego klubu, ale i całego sportowego Tarnowa. Z całego serca dziękuję w imieniu wszystkich zawodników, trenerów i sympatyków naszego AZS-u – mówił nie kryjąc wzruszenia Prezes AZS AT Wojciech Nowak.

– Ola wyrusza kontynuować studia, karierę naukową oraz sportową do Szkocji, z tego co wiem, tylko na rok, pamiętaj zatem Olu o Tarnowie, o swojej Alma Mater i wracaj do nas, bo tu też „robimy naukę” na coraz wyższym poziomie i zawsze znajdziemy dla Ciebie miejsce – dodawała Pani Rektor.

– Ja również z całego serca gratuluję i jeszcze raz zapraszam wszystkich na tarnowski Rynek, gdzie czekają już na Olę i Natalię kibice – dodał Prezydent Tarnowa, dr Jakub Kwaśny zapowiadając miejskie powitanie, które rozpoczęło się kilka minut po zakończeniu ceremonii uczelnianej. Tarnowianie dopisali, a pod Ratuszem na naszą mistrzynię czekało kilkuset kibiców, którzy zgotowali brązowej medalistce Igrzysk w Paryżu bardzo gorące przyjęcie.

Warto dodać, że poza pięknymi bukietami oraz okolicznościowymi adresami Ola otrzymała także akwarelę przedstawiającą Kościelec autorstwa Bartłomieja Bałuta.