Mikołaj Pisarski, członek KASE Kraków, absolwent Atlas Leadership Academy, Prezes kolegialnego Zarządu Instytutu Misesa był gościem Studenckiego Koła Naukowego Manager, Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego i uczelnianej Koordynator ds przedsiębiorczości akademickiej.

W 1820 roku aż 94% globalnej populacji musiało przetrwać żyjąc za mniej niż 2 dolary (wg dzisiejszej siły nabywczej). W 1990 było to już tylko 37% a w 2016, po raz pierwszy w historii, ta liczba ludzi żyjących pod granicą skrajnego ubóstwa spadła poniżej 10%, dając realną nadzieję na całkowite wyeliminowanie skrajnej biedy.

Dlaczego tak się stało? Jakie mechanizmy i instytucje sprawiają, że stajemy się coraz bogatsi? Czy powinniśmy się obawiać zahamowania lub odwrócenia tego trendu? Co z pozostałymi wskaźnikami świadczącymi dobitnie, że chociaż często wydaje nam się, że jest bardzo źle to jeszcze nigdy w całej historii ludzkości nie było aż tak dobrze?

Na te pytania starał się odpowiedzieć Mikołaj Pisarski, członek KASE Kraków, były prezes Stowarzyszenia KoLiber i absolwent Atlas Leadership Academy (Miami 2016), Prezes kolegialnego Zarządu Instytutu Misesa.

– Cieszę się nie tylko z dobrej frekwencji podczas spotkania z tak ciekawym gościem, ale i z aktywności studentów, których zainteresowały poruszane tematy – podsumowuje mgr inż. Barbara Partyńska-Brzegowy, Koordynatorka ds. przedsiębiorczości akademickiej PWSZ w Tarnowie.

Organizatorami spotkania byli: SKN Manager przy PWSZ Tarnów, KoLiber Tarnów, Rada Uczelniana Samorządu Studentów PWSZ w Tarnowie oraz wspomniana Koordynatorka ds przedsiębiorczości akademickiej.

Wróć do góry