20 grudnia br. odbyło się spotkanie „Swiątecznie – Międzypokoleniowo – Twórczo” zaplanowane w ramach Międzypokoleniowego Bieguna Ciepła czyli inicjatywy realizowanej przez Biuro Karier i Projektów tarnowskiej PWSZ we współpracy z Tarnowską Radą Seniorów, Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Centrum Spraw Społecznych Urzędu m. Tarnowa.

Podczas spotkania zarówno studenci jak i tarnowscy seniorzy wysłuchali niezmiernie interesujących wykładów dotyczących zagadnień międzypokoleniowych. Dr n. med. Antoni Sydor przedstawił wykład pt. „Starzenie jest nieuniknione i może być pomyślne”, po nim mgr Agnieszka Poliwka-Jeż mówiła o problemie zatytułowanym „Junior-senior… jak się spotkać?

Po wykładach ogłoszono wyniku konkursu dla studentów PWSZ w Tarnowie na mini-projekty realizowane na rzecz seniorów. Co bardzo interesujące, w procesie planowania projektów uczestniczyli seniorzy. Zarówno studenci jak i seniorzy cenili sobie taki model współpracy.

Trzecie miejsce zajeły ex-aequo projekty; „Zgraj się z nami – zostań w grze” przygotowany przez Annę Bączek, Monikę Grajdurę i Pawła Dudka oraz projekt „COOLturalni w Tarnowie” autorstwa Ewy Popardowskiej i Magdaleny Kurowskiej. Miejsce drugie zajął „Fall-Call czujnik upadku” opracowany przez studentów kierunków inżynierskich Annę Nalepkę, Szymona Galę i Piotra Pabiana. Zdaniem jurorów na pierwszą nagrodę zasłużył przygotowany przez Patrycję Drożdż, Aleksandrę Giże i Beatę Motuk projekt pt. „Gagatki czyli spotkania wesołych seniorów”. Nagrody wręczyła Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa Dorota Skrzyniarz.

Na zakończenie, uczestnikom Bieguna, zaprezentował się Zespół Wokalny „Tercjum” przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, dyrygowany przez Bożenę Kwiatkowską.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia >>>