Wydział Ochrony Zdrowia Akademii Tarnowskiej zaprasza na siódmą już Międzynarodową Konferencję Naukową „Człowiek w zdrowiu i chorobie”. Tegoroczna sesja odbędzie się pod hasłem „Profilaktyka i postępowanie w chorobach cywilizacyjnych”. Prelegenci zajmujący się badaniami z zakresu nauk medycznych, o zdrowiu oraz o kulturze fizycznej opowiedzą o swoich doświadczeniach 24 maja w Auli im. Jana Szczepanika Akademii Tarnowskiej. Początek Konferencji zaplanowano na godz. 9.00.

Konferencja nawiązuje do cyklicznych wydarzeń organizowanych przez nasz Wydział Ochrony Zdrowia od 2008 roku. Poprzednie konferencje charakteryzowały się wysokim poziomem i spotkały się z dużym zainteresowaniem specjalistów związanych z ochroną zdrowia, pacjentów oraz społeczności lokalnej.

Celem sesji naukowej jest upowszechnianie wiedzy z zakresu zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, a także niwelowania ich skutków w obrębie kompleksowego programu postępowania, jak również zwrócenie uwagi na wpływ pandemii oraz konfliktów zbrojnych na zdrowie fizyczne i psychiczne jednostki oraz funkcjonowanie społeczeństwa.

Pełny plan konferencji znajdą Państwo TUTAJ.