W dniach 25 – 28 kwietnia 2012 roku w Mediolanie odbyła się Konferencja European Chemistry Thematic Network (ECTN). W związku z udziałem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w pracach tej Sieci, naszą Uczelnię podczas konferencji reprezentowali dr hab. inż. Jadwiga Laska, prof. PWSZ oraz dwoje członków Studenckiego Koła Naukowego Chemików „OZON” Ewa Zuziak i Krystian Węgiel. Gospodarzem konferencji był Uniwersytet w Mediolanie (Universita degli Studi di Milano).

W ramach Konferencji oprócz sesji wykładowych odbył się pokaz chemiczny, w którym swoje zaskakujące eksperymenty przestawili studenci z pięciu krajów: Niemiec, Portugalii, Norwegii, Grecji i Polski. Studenci kierunku chemia Ewa Zuziak i Krystian Węgiel reprezentowali nie tylko SKN „Ozon” i tarnowską PWSZ ale również nasz kraj, gdyż byli jedynymi uczestnikami z Polski.

Studenci PWSZ w Tarnowie zaprezentowali pokaz składający się z dziewięciu doświadczeń: „5 barw w jednym roztworze”, „magiczna kartka”, „aluminiowy płomień”, „suchy lód i wskaźniki”, „świecąca spirala”, „intensywne światło”, „fajerwerki zapalane wodą” i „wielka piana”.

Wszystkie przeprowadzone doświadczenia wypadły pomyślnie i zostały nagrodzone wyróżnieniem! Wśród opinii zebranych podkreślano szczególnie profesjonalne podejście do wystąpienia oraz bardzo dobrze przygotowaną prezentację tłumaczącą efekty przedstawianych doświadczeń. Gratulujemy!

Zdjecia z wydarzenia dostępne na stronie SKN „Ozon” >>>