Majowa „Wampiriada”
12 maja odbyła się ostatnia w tym roku akademickim „Wampiriada” zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Tym razem w akcji wzięło udział 30 studentów, z czego 1/3 stanowili studenci kierunku pielęgniarstwo, którzy w tak niecodzienny sposób postanowili uczcić, przypadający właśnie na 12 maja, Międzynarodowy Dzień Pielęgniarstwa.

Studenci oddali łącznie 13,5 litra krwi, która na prośbę Prezes Stowarzyszenia „Kropla” mgr Katarzyna Duraj zostanie przekazana na potrzeby Agaty Mróz. Dzięki sponsorom – Mościckiemu Centrum Kultury, Tarnowskiemu Centrum Kultury, Tarnowskiemu Teatrowi i Tarnowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, krwiodawcy otrzymywali wejściówki do teatru, tarnowskich kin – Marzenie i Millenium oraz na krytą pływalnię przy ul. Piłsudskiego.

Organizatorki „Wampiriady” – mgr Anna Rogowska-Bąk i mgr Dorota Rybska były bardzo zadowolone z wyniku akcji: „cieszy nas bardzo fakt, że akcja jest tak popularna wśród studentów. Na szczególne uznanie zasługują studenci pielęgniarstwa, którzy w tak wspaniały sposób świętowali Międzynarodowy Dzień Pielęgniarstwa. Dziękujemy też naszym sponsorom, dzięki którym możemy propagować ideę krwiodawstwa”.

Wróć do góry