W dniach 6-8 listopada 2012 roku odbędzie się VII Edycja Dni Jana Pawła II w małopolskich uczelniach. Tradycyjnie już istotną częścią obchodów jest ogólnopolski konkurs literacki adresowany do studentów. W tym roku tematem przewodnim samych Dni oraz wpisanego w nie konkursu jest DIALOG.

Prace konkursowe powinny odnosić się do tegorocznego tematu i zawierać analizę teologicznych, filozoficznych lub literackich tekstów Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Objętość pracy określona została na ok. 30 tysięcy znaków wraz z przypisami (czcionka Times New Roman, w tekście głównym – 12, w przypisach – 10, interlinia w tekście głównym – 1.5, w przypisach – pojedyncza). Jury (którego przewodniczącym jest prof. Andrzej Borowski) przy ocenianiu prac konkursowych uwzględniać będzie znajomość nauczania Karola Wojtyły – Jana Pawła II, samodzielność ujęcia, umiejętność analizy tekstu oraz jakość formy literackiej. Nagrodą główną jest pielgrzymka do Ziemi Świętej oraz 1000zł, nagrody drugie i trzecie są pieniężne (odpowiednio 3000 i 2000 zł).

Prace należy przesyłać do dnia 30 września 2012 roku na adres głównego organizatora Dni Jana Pawła II:

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
Biuro Informacji i Promocji
ul. Kanonicza 9
31-002 Kraków

Prace należy składać w zamkniętej kopercie formatu A4 w dwóch egzemplarzach (wydruk A4, jednostronny) z dopiskiem na kopercie „KONKURS – DNI JANA PAWŁA II 2012”, do wydruku należy załączyć płytkę CD z wersją PDF. Na każdym egzemplarzu pracy zamiast personaliów zamieścić należy dwuczłonowy pseudonim. W osobnej kopercie należy zamieścić pseudonim oraz dane identyfikacyjne: imię, nazwisko, adres domowy, e-mail, telefon, nazwę i adres uczelni, rok i kierunek studiów.

Konkurs odbywa się pod patronatem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.
Organizatorzy Konkursu serdecznie zapraszają do udziału.
Dalsze szczegóły na stronie www.jp2.krakow.pl.