Zakład Pielęgniarstwa Instytutu Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie serdecznie zaprasza na II Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Wybrane problemy okresu noworodkowego”, która pod patronatem Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego odbędzie się w dniach 9 – 10 września 2010 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

Konferencja została połączona z obchodami 15 – lecia Oddziału Noworodków z Pododdziałem Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

Konferencja skierowana jest do pielęgniarek, położnych, lekarzy a także innych specjalistów zajmujących się opieką nad noworodkiem.

Wykłady poprowadzą:

Prof. dr hab. med. Jerzy Szczapa (Poznań)
Prof. dr hab. med. Ryszard Lauterbach (Kraków)
Prof. dr hab. med. Elżbieta Gajewska (Wrocław)
Prof. dr hab. med. Janusz Książyk (Warszawa)
Dr hab. med. Alicja Wasiluk (Białystok)
Dr med. Wiesław Olechowski (Tarnów)
Dr n. med. Agnieszka Gniadek (Kraków, Tarnów)

Tematy wiodące konferencji:

1. Zakażenia szpitalne
2. Hiperbilirubinemia a uszkodzenia mózgu
3. Konflikt matczyno-płodowy
4. Aktualne poglądy na leczenie sepsy, ze szczególnym uwzględnieniem antybiotykoterapii
5. Nieinwazyjne wspomaganie wentylacji u noworodka
6. Rola pielęgniarki w opiece nad noworodkiem w trakcie wentylacji nieinwazyjnej.

W ramach konferencji przewidywane są warsztaty szkoleniowe z zakresu: nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodka, żywienia sztucznego dziecka z rozszczepem wargi i podniebienia oraz stosowania unikatowych preparatów w żywieniu małego dziecka.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Warunkiem uczestnictwa w Konferencji jest wypełnienie i przesłanie karty zgłoszenia wraz z potwierdzenie udziału do dnia 20 sierpnia 2010 r. i przesłanie jej na adres: konferencjanoworodkowa@interia.pl .

Pliki do pobrania:

Komunikat nr 2 (PDF) >>>
Komunikat nr 1 (PDF) >>>
Formularz zgłoszenia (DOC) >>>

Informacje na temat Konferencji dostępne są również pod nr tel. 692 428 854, 692 802 566

II Komunikat zostanie również przesłany drogą e-mailową indywidualnie do każdego uczestnika po otrzymaniu karty zgłoszenia.

Serdecznie zapraszamy!

SPONSORZY KONFERENCJI