Srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim przywiozła z zawodów zorganizowanych w Chorzowie reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Akademickie wicemistrzostwo Polski w wyścigu ze startu wspólnego zdobył Michał Topór, student pierwszego roku kierunku automatyka i robotyka.

Rywalizacja trwała dwa dni i rozpoczęła się od jazdy na czas. Od wyniku czasówki zależy rozstawienie w wyścigu ze startu wspólnego, więc nie tylko medale do zdobycia, powodują, że traktowana jest przez zawodników bardzo poważnie. W wyścigu na czas Michał Topór długo jechał na drugiej pozycji, ale upadek na jednym z zakrętów pozbawił go miejsca „na pudle”. Ostatecznie został sklasyfikowany na 7. pozycji. Pozostali studenci tarnowskiej PWSZ walczyli ambitnie, ale zajęli miejsca poza czołówką – Bartosz Polczyk był 134., a Szymon Gurbisz 145.

Cenną zdobycz medalową przyniósł drugi dzień zawodów. Michał Topór już w pierwszych metrach wyścigu przebił się na miejsce premiowane srebrnym medalem i nie stracił go do końca zawodów.

 

Bartosz Polczyk ukończył wyścig na 135. pozycji, a Szymon Gurbisz musiał zejść z trasy z powodu kontuzji.

Wojciech Nowak/Prezes AZS PWSZ Tarnów: Reprezentacja w składzie: Szymon Gurbisz, Bartosz Polczyk i Michał Topór przecierała szlaki. Po raz pierwszy w historii Uczelni nasi studenci wystartowali w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim i już w pierwszym starcie wrócili z dorobkiem medalowym. Cieszy nas bardzo to niezwykle cenne, historyczne wicemistrzostwo. Ale równie ważny jest fakt, że wśród dyscyplin uprawianych przez brać studencką jest coraz popularniejsze kolarstwo. Chcielibyśmy aby nie był to jednorazowy występ, dlatego już teraz apeluję do wszystkich sympatyków kolarstwa na naszej Uczelni, aby pamiętali, że i w tej dyscyplinie można zdobywać punkty AMP. Gratuluję Michałowi tytułu wicemistrza, a Bartoszowi i Szymonowi ambitnej walki na trasie.

 

Wróć do góry