Dyrektor Instytutu Sztuki dr hab. Jacek Kucaba, prof. PWSZ gościł z wizytą w Akademii Sztuk Pięknych w Weronie, jednej z najstarszych uczelni artystycznych na świecie. Celem wizyty było przeprowadzenie bezpośrednich rozmów z władzami i kadrą dydaktyczną włoskiej uczelni i określenie ram możliwej współpracy w zakresie programu Erasmus oraz organizacji wspólnych plenerów dla studentów obu uczelni.

W ciągu dwóch dni dr hab. Jacek Kucaba odbył 13 spotkań, podczas których, oprócz omówienia kwestii formalnych związanych z zakresem programowym i formami nauczania, miał możliwość obejrzenia pracowni rzeźby, grafiki, malarstwa, restauracji dzieł sztuki oraz designu.

Zobacz galerię zdjęć >>>

Dyrektor Instytutu Sztuki spotkał się także z Dyrektorem Akademii Massimiliano Valdinocim i Prezydentem Akademii Stefano Pachera. Przedmiotem rozmów były ogólne założenia współpracy w ramach programu Erasmus. Planuje się wymiany studenckie oraz organizację dwóch plenerów okresie letnim, zakończonych ekspozycją prac. Niewykluczone, że w przyszłości organizowane będą wystawy prac kadry dydaktycznej obu uczelni.

Wizyta w Weronie została zorganizowana przez Barbarę Quirino z Działu Współpracy z Zagranicą.

Warto wspomnieć, że studenci i pracownicy Instytutu Sztuki zapraszają na wernisaż prac studenckich, który odbędzie się już w najbliższy piątek tj. 15 marca br., o godz. 18.00 w galerii ZPAP o/Tarnów, Rynek 4. Wystawa czynna będzie do 29 marca br.

Wróć do góry