W środę, 5 października studenci i pracownicy Wydziału Ochrony Zdrowia zainaugurowali rok akademicki 2022/2023. WOZ jest największym wydziałem naszej Uczelni, w tym roku studia na nim rozpoczęło ponad pięćset osób.

Podczas uroczystości głos zabrała JM Rektor ANS w Tarnowie dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni, która podkreśliła to, jak wielką wartość ma studiowanie. – Ambicja, chęć rozwijania się, zdolność pokonywania własnych słabości, umiejętność realizowania śmiałych planów – to wszystko może stać się także Waszym udziałem! Studia to najpiękniejszy czas w życiu również dlatego! To teraz możecie obudzić, rozwijać i pielęgnować w sobie te wszystkie cechy. Wierzcie mi, że jeśli raz tego zasmakujecie, nie będziecie mogli przestać. Wtedy stanie się coś, co może stanowić fundament szczęśliwego życia – zachowacie młodość, energię i witalność bez względu na wiek i upływający czas. My – mówię teraz w imieniu wszystkich wykładowców, dydaktyków i pracowników Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie – zrobimy wszystko, aby Wam w tym pomóc. Pamiętajcie, że istnieje tylko jeden sposób nauki – poprzez działanie!

W trakcie Inauguracji studenci mogli zapoznać się z działalnością Samorządu Studenckiego, Akademickiego Związku Sportowego, Wydawnictw ANS, czy Duszpasterstwa Akademickiego TRATWA.

Wydarzenie zwieńczył wykład Przestrzenna analiza ruchu w służbie fizjoterapii i sportu, autorstwa dr hab. Wiesława Chwały, prof. Uczelni.

Życzę wszystkim aktywnego, ciekawego, udanego, zdrowego i pomyślnego roku.– zakończyła Rektor Małgorzata Kołpa.

Dodajmy, że uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego odbędzie się we wtorek, 11 października.

Wróć do góry