Akademia Tarnowska zaprasza na trzecią edycję Forum Nauka – Gospodarka – Biznes. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele świata akademickiego oraz przedsiębiorcy i reprezentanci wielu instytucji z Tarnowa i regionu. Celem spotkania jest rozwój współpracy pomiędzy największą Uczelnią regionu a bardzo szeroko rozumianym otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Akademia Tarnowska odgrywa ważną rolę we wspieraniu rozwoju lokalnej i ponadlokalnej gospodarki, w dostarczaniu wysoko wykwalifikowanych pracowników dla przedsiębiorstw, szeroko rozumianego biznesu, czy organizacji i instytucji samorządowych. Forum jest idealnym miejscem aby się spotkać i podyskutować o zacieśnianiu współpracy i nowych możliwościach współdziałania – tłumaczy Rektor, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

W ramach forum odbędą się trzy panele: „Nowe wyzwania współczesnej gospodarki czyli problem migracji”, „Kompetencje przyszłości” oraz „Nauka i biznes – fundament innowacyjnych rozwiązań”.

– Wezmą w nich udział zarówno naukowcy i dydaktycy z Akademii Tarnowskiej, jak i osoby zajmujące się zawodowo szukaniem synergii świata akademickiego i biznesu. Ich partnerami w dyskusji będą przedstawiciele największych zakładów regionu, reprezentanci mniejszych przedsiębiorstw, a także samorządowcy, pracownicy administracji państwowej, czy innych instytucji – wyjaśnia pomysłodawczyni Forum, mgr inż. Barbara Partyńska-Brzegowy, Prodziekan Wydziału Administracyjno-Ekonomicznego AT.

Forum odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2024 roku, początek o godz. 14 w Auli im. Jana Szczepanika (C 017).

Program Forum

godz. 14.00 – Przywitanie gości

godz. 14.05 – Wystąpienie JM Rektor Akademii Tarnowskiej dr hab. Małgorzaty Kołpy, prof. AT

godz. od 14.10 do 14.40 – PANEL I – „Nowe wyzwania współczesnej gospodarki czyli problem migracji”

• dr inż. Krzysztof Jan Klęczar – Wojewoda Małopolski

• dr Jakub Kwaśny – Prezydent Miasta Tarnowa

• dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT – Rektor Akademii Tarnowskiej

• mgr inż. Marcin Kiwior – Wójt Gminy Skrzyszów

godz. od 14.45 do 15.15 – PANEL II – „Kompetencje przyszłości”

• mgr Angelika Bilska –Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie

• mgr inż. Zbigniew Paprocki – Dyrektor Generalny, Członek Zarządu Grupa Azoty S.A.

• mgr Marian Szafran –Prezes Zarządu Tarnowskiego Klastra Przemysłowego S.A.

• mgr Artur Krawczyk – Promotor edukacji cyfrowej, współtwórca przestrzeni edukacyjnej projektZmiana, Doradca Zarządu grupy Centermed ds. transformacji cyfrowej,

• mgr Lucyna Krzemińska-Kierownik Biura Karier, Projektów i Współpracy Akademii Tarnowskiej,

godz. od 15.20. do 15.55 – PANEL III – „Nauka i biznes – fundament innowacyjnych rozwiązań”

• mgr inż. Damian Jarosz, Kierownik Biura Konstrukcji Mechanicznych, Zakłady Mechaniczne Tarnów

• inż. Adam Drewniany – Właściciel Spółki SBS Technology Poland Sp. z o.o.

• mgr inż. Łukasz Ciesielski – CEO MALUKA

• dr hab. Rafał Kurczab, prof. AT – Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Akademii Tarnowskiej

• dr Małgorzata Martowicz, prof. AT – Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki Akademii Tarnowskiej

godz. 16.00 – Rozmowy kuluarowe