Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na II Koncert Noworoczny Akademia dla Tarnowa. Tym razem spotkamy się w sobotę, 27 stycznia o godz. 17 w sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce. O wyjątkowy klimat karnawałowego spotkania zadbają artyści Chóru i Orkiestry Rondine, którzy wykonają program „Herbatka u Starszych Panów”. Składają się na niego największe przeboje pochodzące z legendarnego kabaretu prowadzonego przez Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przyborę. Zabrzmią więc: „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Addio pomidory”, „Tanie dranie”, czy „Na całej połaci śnieg”.

– Wspaniałe przyjęcie ubiegłorocznego koncertu sprawiło, że – na prośbę Społeczności akademickiej – powtórzyliśmy go raz jeszcze. Wynikało to ze wspaniałego programu przygotowanego przez młodych artystów z Orkiestry Appasionato oraz zbyt małej liczby miejsc w naszej auli, która nie pomieściła wszystkich chętnych. Wtedy też zapowiedziałam, że postaramy się, aby wspólne witanie nowego roku stało się naszą uczelnianą tradycją. To bardzo ważne byśmy znaleźli czas na chwilę wytchnienia po ciężkiej pracy i spotkali się, by wspólnie posłuchać muzyki i porozmawiać w trakcie małego bankietu już po koncercie – mówi Rektor Akademii Tarnowskiej, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

Druga edycja koncertu odbędzie się w sali widowiskowej zaprzyjaźnionego z Uczelnią Centrum Sztuki Mościce, która może pomieścić niemal dwukrotnie więcej widzów. – Osobą łączącą oba wydarzenia jest Pani Katarzyna Wrona, która ponownie poprowadzi koncert, z tym, że tym razem będzie to Chór i Orkiestra Rondine – dodaje Rektor Małgorzata Kołpa.

Co ważne, udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wejściówki wkrótce trafią do wszystkich zainteresowanych. Będzie je można także wygrać w konkursach organizowanych w uczelnianych mediach oraz przez tarnowskie redakcje mediów „tradycyjnych”.