Ponad pół tysiąca widzów zgromadził koncert „Herbatka u Starszych Panów”, który w sobotę, 27 stycznia 2024 odbył się w Centrum Sztuki Mościce. Na zaproszenie Magnificencji Rektor Akademii Tarnowskiej odpowiedzieli obecni i byli pracownicy, studenci, seniorzy oraz przyjaciele Uczelni z otoczenia społeczno-gospodarczego regionu. Na scenie zabrzmiały nieśmiertelne utwory z Kabaretu Starszych Panów we wspaniałych aranżacjach wykonywanych przez Chór i Orkiestrę Rondine pod batutą Katarzyny Wrony.

– Dziękuję wszystkim Państwu za przyjęcie mojego zaproszenia. Cieszę się bardzo, że możemy się dziś spotkać i pobyć razem. Rok temu zapowiadałam, że koncerty noworoczne powinny stać się naszą tradycją i to się dzieje, z czego niezmiernie się cieszę – mówiła dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT, rozpoczynając koncert. – Za nami udany rok jubileuszowy, staliśmy się Akademią, udało się zrealizować większość planów, ale przed nami stają już nowe wyzwania i nowe cele: uruchomienie kierunku lekarskiego oraz budowa nowego budynku na naszym kampusie. Dziś jednak nie rozmawiajmy o pracy, oddajmy się muzyce oraz cieszmy się swoim towarzystwem – mówiła Rektor Kołpa.

Podczas koncertu zabrzmiały niezapomniane utworu z Kabaretu Starszych Panów w brawurowym wykonaniu artystów Chóru i Orkiestry Rondine.

fot. Paweł Topolski