Zawodniczki drużyny futsalu KU AZS PWSZ Tarnów nie chciały być gorsze od swoich kolegów i również awansowały do finału Akademickich Mistrzostw Polski. Podopieczne trenera Krzysztofa Tomalskiego zajęły 5. miejsce w półfinale rozegranym w Rzeszowie, tylko raz schodząc z boiska pokonane.

Fazę grupową tarnowianki rozpoczęły od pechowej porażki 0:2 z drużyną UJD Częstochowa. Kolejne spotkania były już popisem naszych Pań, które wygrywały kolejno z: AGH Kraków (7:1), Uniwersytetem Wrocławskim (16:0) i Politechniką Lubelską (16:0).

Porażka z częstochowiankami skazała podopieczne Trenera Tomalskiego na grę o „tylko” piąte miejsce. Panie poradziły sobie z tym zadaniem, wygrywając z ekipą Uniwersytetu Rzeszowskiego 4:0.

– Celem nadrzędnym było wywalczenie awansu do finału i to się udało. Regulamin rozgrywek jest taki, że jeden przegrany mecz zadecydował o tym, że mogliśmy grać tylko o miejsca 5-8. Szkoda, ponieważ nasz poziom oceniamy wyżej. Z drugiej strony – najważniejszy jest awans i wyciągnięcie wniosków z dotychczasowej gry. Dziewczęta są w bardzo dobrej formie, ambitnie marzą o wysokich miejscach w finale – relacjonuje Krzysztof Tomalski.

Drużyna AZS PWSZ Tarnów wystąpiła w składzie: Białoszewska Katarzyna, Derus Agnieszka, Drwal Aniela, Dudziak Kornelia, Gębica Gabriela, Hynek Aleksandra, Krawczyk Gabriela, Kusion Gabriela, Piwowarczyk Karolina, Syrek Magdalena, Trytek Katarzyna, Wałaszek Paulina, Zegarlicka Aleksandra.

Fot. Archiwum Organizatorów

Wróć do góry