Elektronika i telekomunikacja to nowoczesny kierunek studiów, który w programie nauczania uwzględnia najnowsze osiągnięcia technologiczne w szczególności w zakresie elektroniki, telekomunikacji oraz informatyki. Jeśli tak do końca nie potrafisz sobie wyobrazić, czego właściwie nauczysz się studiując ten kierunek, bądź obawiasz się, że jest on dla Ciebie zbyt trudny, przekonamy Cię, że Twoje obawy są nieuzasadnione. Uczymy od podstaw, uczymy praktycznie, w przyjaznej atmosferze. Większość materiałów dydaktycznych z wykładów i ćwiczeń jest dostępna dla naszych studentów na naszej stronie internetowej, co sprawia, że na zajęciach swoją uwagę możesz skupić na treściach i kontakcie z wykładowcą, a nie na wykonywaniu notatek. Posiadamy wykwalifikowaną kardę naukową pracującą również w renomowanych firmach i światowych placówkach naukowych (np. CERN w Szwajcarii). Dysponujemy świetnie wyposażonymi laboratoriami, które wciąż rozbudowujemy i modernizujemy.

Czego się nauczysz?

• budowy podstawowych elementów elektronicznych
  • obsługi zaawansowanych urządzeń pomiarowych
  • analizy i projektowania analogowych i cyfrowych układów elektronicznych
  • analizy i przetwarzania sygnałów
  • optoelektroniki, techniki światłowodowej
  • energoelektroniki i przetwarzania energii ze źródeł odnawialnych np. fotowoltaiki
  • techniki audio
  • budowy zasilaczy
  • konstruowania urządzeń i systemów łączności radiowej
  • budowy urządzeń do łączności bezprzewodowej
  • projektowania i konfiguracji sieci komputerowych
  • projektowania obwodów drukowanych i konstruowania dowolnego urządzenia elektronicznego lub mechatronicznego (drony, roboty)
  • sterowania i programowania maszyn CNC
  • programowania mikroprocesorów i mikrokontrolerów m.in. sterowników PLC
  • Tworzenia aplikacji w różnych językach programowania np. C/C++, MATLAB, asembler, VHDL i innych

Co uzyskasz na kierunku Elektrotechnika?

– wysoki poziom wiedzy i umiejętności zawodowych, nasi absolwenci byli niejednokrotnie nagradzania w konkursach na najlepszą pracę dyplomową
– dostęp do profesjonalnych laboratoriów,
– dostęp do bogato wyposażonej biblioteki, oraz baz czasopism elektronicznych
– pomoc materialną: stypendium socjalne i naukowe, akademik,
– pomoc w opanowaniu języka angielskiego, w tym specjalistycznego,
– dostęp do infrastruktury sportowej,
– wsparcie Działu Współpracy z Zagranicą, Studium Języków Obcych, oraz Biura Karier Projektów i Współpracy.

Jakie masz możliwości rozwoju?

– możliwość pogłębiania wiedzy zgodnie z zainteresowaniami,
– praca w kołach naukowych, m.in. w Studenckim Kole Naukowym Elektroników AMPER,
– możliwość kształcenia na uczelniach zagranicznych w ramach programów: Erasmus+ i PO WER-HE (Niemcy, Finlandia, Grecja, Hiszpania, Malta, Włochy, Węgry, Słowacja, Rumunia),
– możliwość zrealizowania kursów kwalifikacyjnych i zdobycia certyfikatów: projektowanie ECDL CAD, uprawnienia SEP, programowanie sterowników PLC,
– kontynuacja nauki na studiach magisterskich w kraju i za granicą,
– możliwość zdobycia międzynarodowych certyfikatów językowych.

Gdzie znajdziesz pracę?

Zdobędziesz kwalifikacje umożliwiające podjęcie pracy na stanowiskach:

• inżynierów elektroniki i telekomunikacji,
  • automatyków,
  • programistów sterowników przemysłowych i systemów wbudowanych,
  • służb utrzymania ruchu,
  • konstruktorów urządzeń elektronicznych i mechatronicznych
  • projektantów w laboratoriach ośrodków badawczo-rozwojowych i przemysłowych oraz biurach projektowych branży elektronicznej, telekomunikacyjnej, automatyki przemysłowej, mechatroniki itp.
  • specjalistów branży automotiv, lotniczej i kosmicznej
  • projektantów sieci telekomunikacyjnych i teleinformatycznych

Inżynierowie elektronicy są ciągle poszukiwani na rynku pracy zarówno lokalnie, jak i w całej Polsce, a także za granicą. Ciągły rozwój technologiczny wymusza potrzebę stałego zasilania gospodarki w nowe, dobrze przygotowane kadry do pracy na stanowiskach inżynierów specjalizujących się w nowoczesnych technologiach – do takich specjalistów należą inżynierowie elektroniki i telekomunikacji.

Kierunek inżynierski Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Politechnicznym AT już od niemal 20 lat dostarcza takich specjalistów, którzy nie mają problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy, pracę znajdują już w trakcie studiów, co pozwala im już na tym etapie zdobywać doświadczenie zawodowe i jednocześnie kształtować swój rozwój. Z drugiej strony nasi absolwenci są cenieni przez przemysł, a jako studenci zdobywają nagrody w konkursach np. konkursie SEP na najlepszą pracę dyplomową oraz biorą udział w innowacyjnych projektach docierając nawet do skraju kosmosu, co widać na filmie, który powoli staje się viralem na naszym kanale YouTube.

Zapisz się na studia na Elektronice i Telekomunikacji w naszym systemie ERK!