Wielkim sukcesem zakończyły się zorganizowane 29 maja na tarnowskim Rynku Mistrzostwa Polski we wspinaczce na czas. Złote medale zdobyli studenci kierunku wychowania fizycznego tarnowskiej PWSZ – Edyta Ropek i Jędrzej Komosiński. Dla Edyty, startującej w barwach MKS Tarnovia był to już 11 tytuł Mistrzyni Polski we wspinaczce na czas.

Zawody początkowo miały być rozegrane w sobotni wieczór, jednak ze względu na opady deszczu, organizatorzy przenieśli je na niedzielne południe. Pretendentami do Mistrzostwa byli ubiegłoroczni triumfatorzy – Edyta Ropek / MKS Tarnovia i Łukasz Świrk / SMG Lubin. Wśród pań sytuacja była jasna – tylko kataklizm mógłby pozbawić Edytę Ropek, aktualną Mistrzynię Europy, złota. Wśród panów biegi eliminacyjne pokazały, że jest kilku wspinaczy chcących walczyć w finale z Łukaszem Świrkiem. Najszybciej w eliminacjach biegał Marcin Dzieński z Pałacu Młodzieży Tarnów, ubiegłoroczny Mistrz był trzeci, a Jędrzej Komosiński był czwarty. Do fazy pucharowej awansował również drugi z zawodników AZS PWSZ Tarnów Michał Barnaś, który pokonał swojego pierwszego przeciwnika i odpadł w 1/8 przegrywając z Marcinem Dzieńskim. Świetnie dysponowany tego dnia Marcin – Wicemistrz Świata Juniorów został zatrzymany dopiero w 1/4 finału przez Jędrzeja. Ta wygrana oznaczała dla niego awans do finału, w którym czekał już Łukasz Świrk. Finał był niezwykle emocjonujący – po pierwszym biegu bliżej złota był Łukasz, ale w drugim popularny „Komos” postawił wszystko na jedną kartę i odrobił stratę z nawiązką co oznaczało, że po raz pierwszy w swojej karierze sportowej mógł się cieszyć Mistrzostwa Polski we wspinaczce na czas!

Pozostali reprezentanci AZS PWSZ Tarnów dzięki awansom z eliminacji do fazy pucharowej zajęli ostatecznie dobre miejsca w pierwszej dziesiątce. Agnieszka Szepielak uplasowała się na miejscu 7, a Michał Barnaś na 8.

Zobacz galerię z zawodów >>>

Złoty medal Mistrzostw Polski to potwierdzenie dobrego przygotowania Jędrzeja do sezonu. W pierwszych zawodach Pucharu Polski, które zorganizowano 1 kwietnia w Lublinie zajął trzecie miejsce. Musiał na nie jednak ciężko zapracować. Słabe czasy w biegach eliminacyjnych spowodowały, że zawodnik AZS PWSZ Tarnów trafił w biegach pucharowych na trudnych przeciwników. Najpierw wyeliminował Jakuba Jodłowskiego, z którym przegrał w Katowicach walkę o finał Akademickich Mistrzostw Polski, a następnie odprawił z przysłowiowym kwitkiem samego Tomasza Oleksego. Uległ dopiero późniejszemu triumfatorowi zawodów – Łukaszowi Świrkowi i to pechowo – prowadząc na pierwszej drodze Jędrzej… nie trafił w wyłącznik zegara! Trzecie miejsce zapewnił sobie pokonując Jakuba Ginszta, notabene aktualnego Akademickiego Mistrza Polski we wspinaczce na czas.

Dobry występ na tych zawodach zanotowała również Agnieszka Szepielak/AZS PWSZ Tarnów, która awansowała do fazy pucharowej lecz już w pierwszym biegu została rozstawiona z doświadczoną Moniką Piasecką i po przegranej została wyeliminowana z dalszej walki. Pozostali zawodnicy AZS PWSZ Tarnów zajęli następujące miejsca: Jakub Pociecha – 10, Michał Barnaś – 18.

Udany dla Jędrzeja był również występ w pierwszych z cyklu zmagań w ramach Pucharu Świata we wspinaczce na czas. W zawodach zorganizowanych w Mediolanie zajął 5 miejsce! Po biegach eliminacyjnych Jędrzej awansował do finałów, ale trafił od razu na groźnego przeciwnika – Czecha Libora Hroze, aktualnego brązowego medalistę Mistrzostw Europy. Jędrzej nazywany przez spikerkę zawodów „Dżendrejem” nie przestraszył się utytułowanego przeciwnika i choć odpadł z dalszej walki, to uzyskany przez niego czas 6,94 pozwolił mu zająć 5. miejsce oraz odzyskać rekord Polski! „Dżendrej” to pierwszy Polak, który na oficjalnych zawodach uzyskał na tzw. standardzie czas poniżej 7 sekund! Należy wspomnieć, że w Mediolan był szczęśliwym miastem dla reprezentacji Polski. Czwarte miejsce wśród panów zajął drugi z Polaków – Łukasz Świrk, zaś wśród Pań na najniższym stopniu podium stanęła aktualna mistrzyni Europy Edyta Ropek, która w małym finale pokonała Klaudię Buczek.

Sukcesami na imprezach mistrzowskich mogą się poszczycić studenci-sportowcy uprawiający sporty walki – tradycyjne Wushu i grappling.

Na pierwszych Mistrzostwach Europy w tradycyjnym Wushu, które odbyły się w dniach 9 – 17 kwietnia 2011 r. w stolicy Estonii, Tallinie, student filologii angielskiej Kamil Strojny zdobył brązowy medal w kategorii seniorów do 56 kg walk Qingda. Plany walki o wyższą lokatę pokrzyżowała mu niestety kontuzja barku w półfinale.

14 maja 2011 r. w Skale k. Krakowa odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Grapplingu. W turnieju wzięło udział ponad 150 zawodników z całego kraju. Zawody odbywały się pod patronatem i na zasadach Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej (FILA). W zmaganiach brali udział również przedstawiciele pierwszej w Polsce akademickiej sekcji tej dyscypliny czyli grapplingowców KU AZS PWSZ Tarnów.

Tarnowscy akademicy przywieźli z Mistrzostw Polski łącznie 4 medale! W kategorii juniorów najlepiej spisał się walczący w wadze -80kg, Piotr Karciński zdobywając III miejsce w dywizji NO GI oraz zostając wicemistrzem Polski w dywizji GI. W wadze do 75 kg (NO GI) srebrny krążek wywalczył Dawid Wrona. Tego samego dnia walki o medale stoczyli również seniorzy. W najcięższej kategorii wagowej -110kg (GI) srebrny medal zdobył Robert Wardzała natomiast jego klubowy kolega Artur Orliński -70kg (NO GI) pomimo zaciętej batalii w walce o brąz ostatecznie uplasował się tuż za podium.