Kilkanaście punktów informacyjnych, zwiedzanie Uczelni, wykłady, pokazy, gry i zabawy, a nawet darmowe badania – to tylko część atrakcji przygotowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie z okazji Dnia Otwartego 2018. Społeczność akademicka zaprasza w tym roku uczniów ze szkół Tarnowa i regionu w piątek, 20 kwietnia, w godzinach od 9 do 14.

Myśli tysięcy tegorocznych maturzystów krążą już wokół maja i czekającego ich wtedy egzaminu dojrzałości. Dla większości uczniów matura jest końcem zaledwie jednego etapu kształcenia, który umożliwia rozpoczęcie kolejnego – studiów wyższych. Aby ułatwić im podjęcie tej trudnej i bardzo ważnej decyzji najchętniej wybierana wyższa szkoła zawodowa w Polsce otwiera na jeden dzień swoje podwoje.

Program Dnia Otwartego 2018

– W cyfrowym świecie dostęp do informacji jest dużo łatwiejszy i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że bez wychodzenia z domu, korzystając z internetu, można zdobyć większość informacji o każdej niemal uczelni na świecie. Z drugiej jednak strony – wejście na teren kampusu, rozmowa z wykładowcami i studentami, zwiedzanie sal, laboratoriów, biblioteki, czy hali sportowej i basenu – stanowi wartość nie do przecenienia. Tym bardziej, że nasz kampus nie bez przyczyny uważany jest za jeden z najpiękniejszych w kraju. Chcemy się nim zatem pochwalić, zachęcając młodych do przyjścia do nas na studia – mówi Piotr Kopa, rzecznik PWSZ w Tarnowie.

 

Tarnowska uczelnia, która w tym roku świętuje jubileusz 20-lecia istnienia, ma dużo więcej „asów w rękawie”. Po dwudziestu latach w ramach PWSZ działa bowiem sześć instytutów oferujących aż 20 kierunków i 32 specjalności w ramach studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, a także podyplomowych. Co niezwykle ważne, nauka odbywa się w ramach tzw. „praktycznych profili kształcenia” co oznacza dłuższe niż zwykle, nawet półroczne praktyki zawodowe.

Uczelnia oferuje komfortowe warunki studiowania, rozbudowany system stypendialny, możliwość udziału w programie płatnych praktyk, miejsca w akademiku oraz szereg innych możliwości twórczego spędzania czasu poza zajęciami.

W PWSZ działa kilkadziesiąt organizacji studenckich, w tym najliczniejsza – Klub Uczelniany AZS PWSZ. Warto podkreślić, że jego zawodnikami są medaliści mistrzostw Świata, Europy, Polski a nawet Igrzysk Paraolimpijskich. Dzięki sukcesom osiągniętym przez sportowców w ostatnim sezonie, tarnowska Uczelnia po raz pierwszy historii wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski wśród wszystkich publicznych wyższych szkół zawodowych.

Dla wielu młodych ludzi niezwykle ważna jest możliwość kontynuowania kariery sportowej podczas studiów i łączenia jej z nauką. U nas jest to oczywiście możliwe, działamy w ramach kilkunastu sekcji korzystając z najnowocześniejszego kompleksu sportowego w regionie – zachęca Wojciech Nowak, prezes KU AZS PWSZ.

Dzień Otwarty 2018 w PWSZ w Tarnowie odbędzie się w tym roku w piątek, 20 kwietnia. Szczegóły wszystkich atrakcji dostępne są w dołączonym programie wydarzenia. Serdecznie zapraszamy!

Wróć do góry