Na Twoje słowo zarzucę sieci pod takim hasłem Duszpasterstwo Akademickie „TRATWA” w Tarnowie od 18 do 25 listopada przeżywać będzie tydzień jubileuszowy z okazji 20-lecia swojej działalności. Na program składać się będzie szereg wydarzeń kulturalno-ewangelizacyjnych.

W 1998 roku, wraz z powołanie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zainicjowano działania Duszpasterstwa Akademickiego – Tratwa, którego opiekę duchową powierzono ks. Arturowi Ważnemu. Przez 20 mijających lat „Tratwa” organizowała i realizuje szereg działań: ewangelizacyjnych, kulturalnych, sportowych i edukacyjnych integrując w tym czasie tysiące osób studiujących jak i absolwentów wyższych uczelni mieszkających w Diecezji Tarnowskiej.

Dlatego realizując hasło z Ewangelii Św. Łukasza „Na Twoje słowo zarzucę sieci” członkowie Duszpasterstwa pragną uroczyście świętować dziękując Bogu i ludziom zapraszając wszystkich zainteresowanych na tydzień jubileuszowy. Na jego przebieg składać się będą wydarzenia kulturalno-ewangalizacyjne przygotowane przy współpracy z PWSZ w Tarnowie. Będą to:

1) V Piesza Pielgrzymka Akademicka do Wał Rudy/Zabawy – uczestnictwo w Drodze Krzyżowej śladami męczeńskiej śmierci Bł. Karoliny i uroczystościach odpustowych (niedziela 18.11 7:00)
2) Festiwal Ewangelizacyjny na Tarnowskich uczelniach – WIECZORNE SMAKI (poniedziałek, g. 19:00 Aula PWSZ)
3) Koncert Urodzinowych Tarnowskiego Chóru GOS.pl (wtorek 20.11 g. 19:30 Bazylika Katedralna)
4) Dobry wieczór z „Vitae VALOR” (aula PWSZ środa 21.11 g. 19:30)
5) Maraton Pływacki – BEARIKA (basen PWSZ, czwartek 22.11 od g. 16:00)
6) Modlitwa Dziękczynna w Kościele Akademickim Świętego Józefa ul. Dwernickiego (piątek 23.11 g. 18:00)
7) Ogólnopolskie Warsztaty z Debaty Oksfordzkiej (PWSZ, sobota 24.11, g. 9:00)
8) Msza Św. i uroczyste posłanie Wspólnoty (Kościół Św. Józefa, sobota 24.11 g. 18:00)

Przedstawiony program w zamierzeniach organizatorów oddaje charakter „Tratwy” i osób, które ją tworzą pod obecną opieką Duszpasterza Akademickiego ks. Andrzeja Augustyna.

Wróć do góry