Bardzo dobre wieści dotarły do nas z Gali Tygodnika TEMI. Głosami czytelników aż dwie spośród czterech Złotych Róż trafiły do osób ze środowiska akademickiego. Pierwszą – w kategorii „działalność gospodarcza” otrzymał dr Marek Chyc, wykładowca Zakładu Ochrony Środowiska Instytutu Matematyczno-Przyrodniczego, a drugą – w kategorii sport – drużyna siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów.

Dr. Marka Chyca nagrodzono za opatentowany przez niego dodatek do paliw zmniejszający emisję szkodliwych substancji podczas spalania. To szczególne ważne odkrycie w kontekście ogólnopolskiej walki ze smogiem, który również w Tarnowie daje się wszystkim we znaki.

Drużynę siatkarek wyróżniono Złotą Różą za spektakularny awans do I ligi. Nasze zawodniczki nie tylko awansowały na zaplecze ekstraklasy, ale i utrzymały się w niej, co dla beniaminków zawsze jest bardzo trudne. Trenerem Grupy Azoty PWSZ Tarnów jest Michał Betleja.

W pozostałych dwóch kategoriach triumfowali: niezwykle utalentowana wokalistka, Alicja Rega, która zajęła najwyższe w historii polskich występów miejsce w tzw. „młodej Eurowizji” (kategoria kultura) oraz Krzysztof Bogusz (działalność społeczna).

Dodajmy, że 11. edycję gali Róż TEMI poprowadzili aktorka Małgorzata Socha oraz redaktor naczelny tygodnika, Tadeusz Bałchanowski. Wszystkim laureatom składamy gratulacje.

Fot. Tomasz Schenk

Wróć do góry