2015.11.djp2 plakatPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie po raz dziesiąty przyłączyła się do organizacji Dni Jana Pawła II. Uczestnicy spotkania w uczelnianej auli mogli wysłuchać dwóch wykładów, a także obejrzeć studencki warsztat poświęcony lekturze tekstów Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Wtorkowe spotkanie rozpoczęły dwa wykłady. Pierwszy – zatytułowany „Nie bójcie się iść drogą świętości” wygłosił ks. Jan Ptak, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie.

Autorką drugiego wystąpienia była polonistka, obecnie radna Rady Miasta Tarnowa, mgr Anna Krakowska, która podzieliła się z zebranymi „Osoby świeckiej refleksjami o świętości.”

„Wspólnym mianownikiem” obu wykładów była właśnie wspomniana „Świętość” – hasło tegorocznych Dni Jana Pawła II.

Po wykładach uczestnicy mogli obejrzeć teatralno-literacki warsztat przygotowany przez studentów. Jego uczestnicy skupili się na lekturze tekstów Papieża Polaka. Co ciekawe wykorzystali teksty powstałe zarówno w okresie krakowskim życia Karola Wojtyły, jak i te napisane już po wyborze na Stolicę Piotrową.

Warto przypomnieć, że celem Dni Jana Pawła II, których X edycja potrwa jeszcze do 5 listopada, jest upamiętnienie postaci Świętego Jana Pawła II i popularyzacja jego dziedzictwa w społeczności akademickiej Krakowa i całej Małopolski. PWSZ w Tarnowie uczestniczy w tym wydarzeniu od dziesięciu lat.