frankofonia 2013Zakład Filologii Romańskiej Instytutu Humanistycznego PWSZ w Tarnowie serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Dni Frankofonii, które odbędą się od 17 do 19 marca 2014 r. w murach Uczelni.

Miłośnicy języka francuskiego i kultury francuskiego obszaru językowego będą mogli wziąć udział w konkursie Belgia – z czego słynie ten kraj?, warsztatach z języka francuskiego pt. Mikołajek, Tintin i cała reszta, dyktandzie z zapożyczeniami francuskimi w języku polskim pt. Wojaże kształcą, czyli co lub kogo można wygrać w kraju savoir-vivre’u oraz w quizie Co wiesz o Francji?

W programie przewidziano również spektakl muzyczny Żywe obrazy francuskich mistrzów pędzla oraz referat Jak słońce zostało malarzem. O dagerotypie, który wygłosi mgr Agnieszka Kocik.

Soyez tous les bienvenus!

Szczegółowy program znajduje się poniżej.

Plakat Frankofonia 2014_lores

Zgłoszenia:

· Konkurs Belgia – z czego słynie ten kraj? dla gimnazjalistów, realizowany we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie – zapisy: mgr Ewa Gawron pod adresem ewag@is.net.pl do 10 marca 2014 r.

Regulamin konkursu Belgia z czego słynie ten kraj?
Formularz zgłoszeniowy konkursu

· Warsztaty z języka francuskiego pt. Mikołajek, Tintin i cała reszta prowadzone przez mgr Małgorzatę Kutę – zapisy: mgr Joanna Godoniuk pod adresem: lefrancaiscestgenial@pwsztar.edu.pl

· Dyktando Wojaże kształcą, czyli co lub kogo można wygrać w kraju savoir-vivre’u z zapożyczeniami francuskimi w języku polskim – dla uczniów gimnazjów i liceów, studentów i wszystkich zainteresowanych – zapisy: mgr Anna Grabowska pod adresem dyktandofr2014@pwsztar.edu.pl do 14 marca 2014 r.

Regulamin Dyktanda Dni Frankofonii 2014
Aneks do regulaminu – lista zapożyczeń
Formularz zgłoszeniowy dyktando

· Quiz Co wiesz o Francji? przygotowany przez członków Studenckiego Koła Naukowego Romanistów, zapisy pod adresem romaniscipwsz@gmail.com do 17 marca 2014 r.

Quiz – zasady

Wróć do góry