Bardzo ciekawe wystawy studentów i absolwentów Instytutu Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie już kilka lat temu wpisały się na stałe do kalendarza najciekawszych imprez kulturalnych regionu. Tym razem najmłodszy z instytutów świętującej 20-lecie istnienia uczelni przygotował niespodziankę. Z okazji jubileuszu swoimi pracami pochwalą się artyści na co dzień pracujący w PWSZ. Wernisaż wystawy „Ciało Pedagogiczne” już w najbliższy czwartek, 24 maja w Galerii BWA na Dworcu PKP w Tarnowie, początek o godz. 18.30.

– Jubileusz dwudziestu lat istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie to również skromny jubileusz pięciu lat funkcjonowania Instytutu Sztuki. Najmniejszego spośród Instytutów tej pierwszej wyższej szkoły zawodowej w kraju. Jednak w sztuce, skala najczęściej nie determinuje sukcesu, bowiem łatwo przegrywa z priorytetem jakości – mówi dr Bartłomiej Bałut, dyrektor Instytutu Sztuki.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt bardzo różnych pod względem formy prac 27 artystów-wykładowców. Swoje dzieła zaprezentują: Bartłomiej Bałut, Piotr Barszczowski, Agnieszka Bartak-Lisikiewicz, Aleksandra Zuba-Benn, Dorota Bernacka, Dominika Borek, Ireneusz Borowski, Ewa Bujak, Stanisław Chmiel, Marta Dubanowicz, Roman Fleszar, Bożena Groborz, Wojciech Kołek, Kamil Kukla, Agata Kwiatkowska-Lubańska, Sylwester Michalczewski, Jan Nuckowski, Mateusz Otręba, Przemysław Pokrywka, Lech Polcyn, Zbigniew Pozarzycki, Iwona Rypeść-Kostovic, Marcin Surzycki, Bożydar Tobiasz, Joanna Tyborowska (autorka plakatu wystawy) Tomasz Winiarski, Dariusz Vasina.

– Jest to drugi w historii Instytutu pokaz twórczości pedagogów. Pierwszy jednak poza murami naszej Uczelni, a zaproszenie ze strony Galerii Miejskiej BWA w Tarnowie to spory zaszczyt. Prezentując w tych jubileuszowych dniach, każdy z nas z osobna, po kawałku siebie, liczymy również na ugruntowanie zaufania studentów bo cóż znaczy mistrz, który potrafi tylko gadać?dodaje dr Bartłomiej Bałut.

Wernisaż wystawy „Ciało Pedagogiczne” już w najbliższy czwartek, 24 maja w Galerii BWA na Dworcu PKP w Tarnowie, początek o godz. 18. Wystawa będzie czynna do 10 czerwca.

Do 2 czerwca w Tarnowskim Centrum Kultury można z kolei zwiedzać wystawę „Na wylocie”, na której prezentowane są najlepsze dyplomy studentów Instytutu.

Wróć do góry