„Słowem łącząc pokolenia” – takie hasło przyświeca wieczorowi poezji, który organizuje Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wraz z Tarnowską Radą Seniorów. Podczas imprezy, która odbędzie się już w najbliższy piątek, 11 maja aktorzy Tarnowskiego Teatru zaprezentują wiersze stworzone przez seniorów oraz autorów młodego pokolenia. Podczas wieczoru odbędzie się także aukcja prac tarnowskich artystów. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na leczenie 21-letniego Sebastiana Moskala, który od pięciu lat zmaga się z nowotworem złośliwym kości. Impreza stanowi element obchodów 20-lecia PWSZ.

Apel organizatorów o przekazywanie prac spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem lokalnych artystów. W sumie na aukcję przekazali oni 71 prac. Są wśród nich m.in.: akwarele, fotografie, ceramika, obrazy malowane na płótnie, a nawet gobeliny.

Na apel odpowiedzieli: Piotr Barszczowski, Beata Piska, Jolanta Korpanty, Radosław Bełżek, Tomasz Głowacz, Sylwia Zawiślak, Krzysztof Maniak, Joanna Taraszka, Aleksandra Zuba-Benn, Piotr Rączka, Zbigniew Zając, Alicja Łakoma, Zofia Knapik, Anna Chrupek, Marek Błachowicz, Piotr Kukla, Dorota Bernacka, Katarzyna Gasek-Panna, Przemysław Staszek, Elżbieta Baran, Adam Faglio, Beata Olszewska, Grzegorz Tomasik, Mateusz Kijak, Stanisława Kumorek, Grzegorz Wójcik, Przemysław Sroka, Tadeusz Koniarz.

Impreza odbędzie się w piątek, 11 maja w Sali Senackiej (Budynek A), początek o godz. 18. Jego organizatorem jest uczelniana Biblioteka, przy współpracy z Tarnowską Radą Seniorów.

Wróć do góry