7 czerwca 2025 r. odbyła się pierwsza specjalistyczna konferencja zorganizowana przez Katedrę Kierunku Lekarskiego Akademii Tarnowskiej. Sesja naukowa „Pacjent w wieku senioralnym – wyzwania leczenia i opieki” zgromadziła prelegentów z wielu wiodących ośrodków akademickich – lekarzy, fizjoterapeutów i pielęgniarki.

Gala inauguracyjna (6 czerwca)

W przededniu sesji naukowej zaproszeni goście oraz uczestnicy konferencji spotkali się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Słowa do zebranych wygłosili Prorektor ds. Nauki i Rozwoju dr hab. Rafał Kurczab, prof. AT, Dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu dr Monika Łabuzek, prof. AT, Kierownik Katedry Kierunku Lekarskiego dr med. Ewa Benedyk-Lorens oraz Prezydent Miasta Tarnowa dr Jakub Kwaśny.

W czasie gali uczestnicy wysłuchali poezji w interpretacji aktora Marcina Kwaśnego i występu muzycznego Oliwii Miś, obejrzeli także pokaz tańca grupy Teddy’s Army.

Konferencja naukowa (7 czerwca)

7 czerwca w Auli im. Jana Szczepanika Akademii Tarnowskiej odbyły się sesje szkoleniowe. Na konferencję złożyły się panele:

„Problemy geriatryczne w chorobach wewnętrznych”

„Trudne tematy geriatryczne”

„Geriatria z innej strony”

„Senior zaopiekowany”

Uczestnicy wysłuchali także prezentacji studentek i studentów kierunku lekarskiego Akademii Tarnowskiej dotyczących projektów naukowych realizowanych w ramach działalności Kół Naukowych: SKN MyMED oraz SKN Anatomii Prawidłowej.

Patroni

 Marszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka
Polskie Towarzystwo Lekarskie oddział Tarnów

Sponsorzy

Wróć do góry