Studenci Akademii Tarnowskiej od lat „mają patent” na wygrywanie zdobywającego coraz większy prestiż konkursu Tarnowski Junior Biznesu. 10. edycję w kategorii szkół wyższych wygrała Agata Kilian (studentka Ekonomii) za pomysłem na biznes pn. „Centrum Terapii Neuroatypowi”. 2. miejsce zajął Gabriel Falisiewicz (student Informatyki) za pomysł „Noti”, a miejsce 3. – Aleksandra Biga (studentka Wzornictwa) za plan na „TARspace – Tarnowska Przestrzeń Marketingu”. Na miejscach 4-6 również uplasowali się nasi studenci. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Poziom tegorocznych zmagań był wyjątkowo wysoki. Już we wstępnych eliminacjach uczelnianych wzięło udział ponad 40 studentów z różnych kierunków studiów z bardzo różnymi i ciekawymi pomysłami. Ostatecznie do reprezentowania Uczelni podczas konkursu wybraliśmy dziesięć pomysłów – relacjonuje Barbara Partyńska-Brzegowy, uczelniana koordynatorka ds. przedsiębiorczości akademickiej, która od dekady pomaga studentom biorącym udział w TJB.

Serdecznie gratuluję laureatom wszystkich kategorii oraz wszystkim uczestnikom tegorocznych, jubileuszowych zmagań. Z dumą obserwowałam finałowe prezentacje naszych Studentów. Mam nadzieję, że przynajmniej część z ich doskonałych pomysłów uda się zrealizować – mówi Rektor Akademii Tarnowskiej, dr hab. Małgorzata Kołpa.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 2,5 tys. zł. Finałowa gala Tarnowskiego Juniora Biznesu tradycyjnie odbyła się w Sali Lustrzanej.

fot. Tomasz Schenk/archiwum UMT

Więcej zdjęć TUTAJ.