2015.12.ih fa warsztaty aktorskie_004Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Anglistów mieli wielką przyjemność gościć Wojciecha Sukiennika. Aktor znany z wielu telewizyjnych ról gościł na próbie przedstawienia The Little Match Girl („Dziewczynka z zapałkami”).

Wojciech Sukiennik jest znany głownie z ról w serialach Policjantki i policjanci oraz Szpital. Rady doświadczonego, zawodowego aktora okazały się bezcenne dla aktorów-amatorów.

Pan Wojciech świetnie zna się na ruchu scenicznym – pełen zapału i pozytywnej energii uczył studentów tarnowskiej PWSZ jak prawidłowo poruszać się na scenie i co robić by nadać odpowiedni charakter granej postaci. Dzięki jego bogatej wyobraźni studencka interpretacja nabrała głębi, a spektakl ma szansę okazać się dużo ciekawszy.

Przedstawienie w języku angielskim, które stało się już uczelnianą tradycją, zostało zaplanowane na 18 grudnia, godz. 11.00 (Aula C017). Mamy nadzieję, że ciężka praca pod czujnym okiem dr. Grzegorza Nawrockiego oraz dr Dominiki Ruszkiewicz zagwarantuje sukces Dziewczynki z zapałkami. Studenci filologii angielskiej serdecznie zapraszają na spektakl!