W ramach inicjatywy ogólnouczelnianej udało się podjąć współpracę z Uniwersytetem Dziecięcym i przygotować specjalną lekcję o dinozaurach[1]. 5 marca 2016 r. Studenci Ekonomii: Zuzanna Gałka, Justyna Zych i Marcin Stanuch pod opieką dr hab. Marty Domagalskiej-Grędys mieli okazję przekazać wiedzę z przedmiotu Podstawy Agrobiznesu, gronu wyjątkowych studentów, tj. 7-10 latków.

Audytorium najmłodszych studentów PWSZ w Tarnowie rozpoznawało wśród zwierząt hodowlanych (bydła, koni, kur) przodków dinozaurów, oglądało film o „świętych krowach” w Indiach i wyścigach krów w Pakistanie, zastanawiało się co oznacza tajemniczy szyfr czyli kod umieszczony na jajkach, które mleko sprzedawane w sklepie ma najwięcej witamin i w jakich ilościach powinniśmy je pić? Lekcja obfitowała w konkursy oraz zagadki a najlepsi zdobywali nagrody. Na koniec lekcji każdy student Dziecięcego Uniwersytetu tworzył wybranego przez siebie bohatera z zajęć, wykonując kartkę wielkanocną z zajączkiem lub kurką, którą mógł obdarować swoich bliskich.

Lekcja okazała się emocjonującą i bardzo aktywizującą formą utrwalenia i aplikacji wiedzy przedmiotu będącego w programie studiów ekonomii z zakresu gospodarki rolno-spożywczej. Studenci z wielkim respektem i zaangażowaniem podeszli do przygotowania lekcji, za co słuchacze Uniwersytetu Dziecięcego polubili ich „od pierwszego wejrzenia”, wykrzykując na koniec przy wspólnym zdjęciu radosne „cheese”!

Współpraca z Uniwersytetem Dziecięcym przynosi wiele korzyści. Dzieci jako przyszli studenci mają okazję zetknąć się z programem studiów PWSZ w Tarnowie. Studenci z kolei zdobywają nowe interesujące doświadczenie,  a wykładowcy odkrywają „Talenty”.

Prezentacja pt. „Potomkowie dinozaurów, czyli zwierzęta, które spotkasz na wsi”

Galeria zdjęć:

 1a2b

3a4a

5a6a

Autor: dr hab. M. Domagalska-Grędys

[1] Tytuł lekcji: Potomkowie Dinozaurów- czyli zwierzęta które spotkasz na wsi.

Wróć do góry