Z opublikowanego przez Biuro Karier i Projektów PWSZ w Tarnowie raportu pt. „Losy absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły  Zawodowej w Tarnowie. Raport 2014.”* wynika, że liderami na rynku pracy są absolwenci Instytutu Politechnicznego. Ich zarobki kształtują się na najwyższym poziomie. Pierwsze miejsce zajmują w tej kategorii absolwenci kierunku Elektrotechnika ze średnimi miesięcznymi zarobkami brutto na poziomie 4150 zł. Pozostałe kierunki inżynierskie plasują się w pierwszej piątce. Najniższe bezrobocie występuje wśród absolwentów kierunku Elektronika i telekomunikacja (ok. 3%). Z kolei absolwenci Informatyki nie muszą wyjeżdżać za pracą za granicę – wszyscy pracujący absolwenci znajdują zatrudnienie w Polsce. Absolwenci Inżynierii materiałowej występują w grupie, która najchętniej podejmuje własną działalność gospodarczą lub pracuje w rodzinnych firmach. Dodatkowo,  stabilna forma zatrudnienia inżynierów na podstawie umowy o pracę, na czas nieokreślony świadczy o przywilejach tej grupy absolwentów na rynku pracy. Stopień wykorzystania wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów w PWSZ w Tarnowie w aktualnie wykonywanej pracy najlepiej oceniają absolwenci elektrotechniki (79%). W tej kategorii  wysoko są także informatyka (76%) oraz elektronika i telekomunikacja (73%). Trzy z czterech kierunków inżynierskich posiadają zerowe współczynniki osób długotrwale bezrobotnych, tj. Inżynieria materiałowa, Elektronika i telekomunikacja oraz Elektrotechnika.

Zapraszamy absolwentów szkół ponadgimnazjalnych szczególnie tegorocznych do skorzystania z oferty Uczelni w zakresie kierunków inżynierskich. To się opłaca!

Zapisz się na studia i studiuj komfortowo!

*Badanie przeprowadzono  w ramach Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Kształcenia Ustawicznego  w okresie od 14 stycznia do 14 lutego 2014r.

This site is registered on wpml.org as a development site.