Rok 2018 Sejm RP ustanowił Rokiem Zbigniewa Herberta. Z tej okazji Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie wraz z Zakładem Filologii Polskiej PWSZ organizuje Tarnowskie Spotkania z Herbertem.

12 kwietnia w Auli PWSZ odbędzie się sesja naukowa, podczas której wykłady wygłoszą: prof. dr hab. Aleksander Fiut – wybitny znawca literatury XX wieku, autor kilkudziesięciu prac na temat współczesnej poezji, w tym poezji Zbigniewa Herberta oraz dr Andrzej Franaszek – autor monumentalnej biografii poety, która ukaże się w najbliższych dniach nakładem Wydawnictwa Znak. W drugiej części odbędzie się multimedialna prezentacja przygotowana przez członków Studenckiego Koła Przyjaciół Teatru ukazująca, jak na przestrzeni lat obecna była twórczość Zbigniewa Herberta w Tarnowskim Teatrze. Na koniec zapraszamy na zdarzenie artystyczne „Powiedzieć Herbert” przygotowane przez studentów z Grupy Teatralnej „Słowo Daje”.

13 kwietnia zostanie ożywiona Ławeczka Herberta przy Wałowej 10. W to wydarzenie zaangażowali się uczniowie I i III LO w Tarnowie, studenci PWSZ oraz aktorzy Teatru im. L. Solskiego.

Spotkaniom towarzyszyć będzie wystawa twórczości Zbigniewa Herberta zorganizowana przez Bibliotekę Miejską w Tarnowie.

PROGRAM WYDARZENIA

SZCZEGÓŁY