Instytut Administracyjno-Ekonomiczny rozwija współpracę międzynarodową. 22 października studenci kierunku administracja oraz kierunku ekonomia mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniach i wykładach zorganizowanych dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Wyszehradzkiego oraz międzynarodowego Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego.
W PWSZ w Tarnowie odbył się pierwszy z trzech wykładów zaplanowanych w roku akademickim 2013/2014, w ramach realizowanego w Instytucie Administracyjno-Ekonomicznym projektu VUSG – Samorząd terytorialny i administracja w państwach grupy wyszehradzkiej.
Jako pierwszy do Tarnowa przybył dr hab. Ivan Halasz, pracownik Nemzeti Közszolgálati Egyetem a Haza Szolgalataban.
Dnia 22 X 2013 r., o godzinie 9.00, w sali 06 C dr hab. Ivan Halász rozpoczął spotkanie ze studentami II roku kierunku administracja, specjalność administracja międzynarodowa i unijna z językiem francuskim. Zgodnie z zapowiedzią tematyka wykładów dotyczyła funkcjonowania władz regionalnych w Grupie Wyszehradzkiej.
Wszystkie bieżące wydarzenia związane z realizacją projektu VUSG, tematyka i harmonogram wykładów, informacje o wykładowcach, a także galeria znajdują się na stronie www.vg.pwsz.tarnow.pl.
W tym samym dniu tarnowską Uczelnie odwiedzili przedstawiciele norweskiej szkoły – Mo and Jølster Secondary School: Trygve Jacobsen i Kjell Odne Klopstad.
Podczas pobytu zostało zorganizowane spotkanie z władzami Instytutu Administracyjno – Ekonomicznego PWSZ w Tarnowie z Dyrektor dr Anną Gądek doc. PWSZ w Tarnowie, Z – cą Dyrektora mgr Dorotą Koptiew, z przedstawicielami Zakładu Ekonomii – prof. dr. hab. Czesławem Nowakiem, Z – cą Kierownika Zakładu Ekonomii mgr Barbarą Partyńską – Brzegowy oraz z Dyrektorem Instytutu Sztuki dr. hab. Jackiem Kucabą.
Rozmowy były poświęcone wypracowaniu płaszczyzn współpracy pomiędzy uczelniami w zakresie realizacji projektu z Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego pn. „Symulacyjne przedsiębiorstwo turystyczne jako innowacyjna metoda praktycznego kształcenia na nowej specjalności – Ekonomika turystyki i hotelarstwa z językiem angielskim” („Tourism industry simulation – an innovative practice-oriented teaching method for the new specialization ”Tourism and Hospitality Economics with English as a Foreign Language”). Dodatkowo omówiono wstępne założenia nowego projektu przygotowywanego przez Instytut Sztuki
Goście spotkali się również ze studentami kierunku ekonomia, specjalność agroekonomia. Studenci przedstawili krótką prezentację dotyczącą praktyk studenckich, ich aktywności m.in. w Studenckim Kole Naukowym Manager działającym przy Zakładzie Ekonomii oraz działalności na terenie Uczelni i w regionie. Przedstawiciele norwescy powiedzieli kilka słów o swojej Uczelni, a następnie odpowiadali na pytania studentów.