W w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie w sobotę 5 listopada br. odbył się mecz II Ligi w piłce siatkowej kobiet pomiędzy PWSZ Jedynka Tarnów a Paleo Pogoń Proszowice. Pierwszy set gospodynie oddały tak łatwo(18:25), iż wzbudziły wśród publiczności, niemiłe wspomnienie poprzednich konfrontacji. Na szczęście na drugi wyszły wystarczająco zmobilizowane, aby wyraźnie wygrać tę i kolejne partie, odpowiednio do 20 i 14. Dobra gra w ataku i obronie wymusiła nerwowość w grze gości a w konsekwencji liczne błędy, bezlitośnie wykorzystywane przez gospodynie.

Wreszcie zawodniczki PWSZ Jedynki pokazały zadziorność połączoną z nieustępliwą wolą walki. Swoją postawą wzbudzały entuzjazm kibiców i konsternację gości, których trener wydawał się być równie zrezygnowany jak jego podopieczne, które oddały niemalże bez walki ostatni set spotkania. Po ostatnim gwizdku zawodniczki PWSZ Jedynki Tarnów w radosnym kręgu odtańczyły taniec zwycięstwa okraszony piskami i okrzykami radości.

Obejrzyj galerię zdjęć z meczu >>>

Wynik: zwycięstwo PWSZ Jedynka Tarnów 3:1

I set : 25:18 dla Paleo Pogoń Proszowic II set : 25:20 dla PWSZ Jedynka Tarnów III set : 25:16 dla PWSZ Jedynka Tarnów IV set : 25:14 dla PWSZ Jedynka Tarnów

Punktujące zawodniczki PWSZ Jedynka Tarnów w dzisiejszym meczu: Brzezińska – 18 pkt Wieloch – 18 pkt Madzia – 14 pkt Styrkowiec – 10 pkt W.Sysło – 6 pkt M.Sysło – 2 pkt

Wyjściowy skład 2 A.Brzezińka 4 B.Wieloch 6 J.Madzia 11 E.Stolarz 12 W.Sysło 16. S.Styrkowiec 18 P.Jachym-Libero

PWSZ Jedynka wystąpiła w składzie: 1 M.Kosałka 2 A.Brzezińka 4 B.Wieloch 6 J.Madzia 9 W.Wyroba 11 E.Stolarz 12 W.Sysło 13 M.Sysło 14 K.Klaczek 16. S.Styrkowiec Libero 17 B.Gębiś 18 P.Jachym

Trenerki: U. Świerczek , B. Wyroba