„Nagroda Imienia Tadeusza Tertila” to ustanowiony w 2007 roku, w setną rocznicę objęcia urzędu burmistrzowskiego przez Tadeusza Tertila, konkurs na najlepsze prace licencjackie i magisterskie o tematyce związanej z Tarnowem.

W tym roku najwyższą średnią ocen i tym samym nominację do nagrody w kategorii „najlepsza praca magisterska” z dziedziny „humanistyczno-społecznej” otrzymała praca magisterska Magdaleny Madeji. „Etymologia ludowa oraz naukowa nazw miejscowych i terenowych gminy Skrzyszów w powiecie”. Magdalena Madeja jest absolwentką kierunku filologia polska naszej Uczelni.

Nominację w dziedzinie „techniczno – przyrodniczej” otrzymała praca Szczepana Szymona Barana „Tarnów – miasto sieć – koncepcja rozwoju”. Z kolei praca licencjacka Magdaleny Drozdowicz „Rekreacja ruchowa kobiet po 50 roku życia z Tarnowa” została nominowana do Nagrody w kategorii „najlepsza praca licencjacka”. Natomiast praca Agnieszki Bogusz „Opracowanie skutecznej metody mieszania rudy magnetytowej z aktywatorami” została wyróżniona w konkursie. Kapituła konkursu punktowała użyteczność, innowacyjność oraz badawczość pracy.

Laureaci najlepszej pracy magisterskiej otrzymali po 3000 zł, a laureat najlepszej pracy licencjackiej – 1500 zł. Natomiast wyróżniona praca otrzymała nagrodę w wysokości 500 zł. Oprócz nagród pieniężnych zwycięzcy Konkursu odebrali dyplomy i statuetki na uroczystej wspólnej Sesji Rady Miejskiej i Powiatu Tarnowskiego. Zwycięskie prace zostały również opublikowane na stronach internetowych Miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego.

W tym roku na konkurs napłynęło siedem prac (pięć magisterskich i dwie licencjackie) z sześciu małopolskich uczelni wyższych: dwóch tarnowskich: Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz czterech krakowskich: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Krakowskiej. Dotyczą dziedzin humanistyczno-społecznej i techniczno-przyrodniczej i są ściśle powiązane z regionem tarnowskim.

Galeria z wydarzenia na stronie www.tarnow.pl >>>