Zakład Pielęgniarstwa Instytutu Ochrony Zdrowia zaprasza do udziału w III Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Wybrane problemy okresu noworodkowego, która odbędzie się w dniach 1-2 września 2011 roku w Tarnowie. Konferencja skierowana jest do pielęgniarek, położnych, lekarzy, a także innych specjalistów zajmujących się opieką nad noworodkiem.

Honorowy patronat nad Konferencją objęli:

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie
Polskie Towarzystwo Neonatologiczne

W ramach Konferencji przewidziane są:

– wykłady,
– warsztaty szkoleniowe,
– prezentacje przez uczestników konferencji własnych osiągnieć naukowych związanych z badaniami oraz praktyką pielęgniarsko-położniczą w zakresie opieki nad noworodkiem.

Tematy wiodące konferencji:

1. Stany naglące u noworodka
2. Żywienie i stosowanie probiotyków u noworodka oraz małego dziecka
3. Wspomaganie wentylacji u noworodka

Wykłady poprowadzą:

1. Prof. dr hab. med. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka (Warszawa)
2. Prof. dr hab. med. Ryszard Lauterbach (Kraków)
3. Inż. Zenon Skalski (Bydgoszcz)
4. Prof. dr hab. med. Jerzy Szczapa (Poznań)
5. Dr med. Tomasz Szczapa (Poznań)
6. Dr n med. Janusz Warda (Bydoszcz)
7. Prof. dr hab. med. Alicja Wasiluk (Białystok)
8. Dr n. med. Agnieszka Gniadek (Kraków, Tarnów)

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Warunkiem uczestnictwa w Konferencji jest wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej na adres: konferencjanoworodkowa@interia.pl do dnia 30 lipca 2011 r.

Pliki do pobrania:

Komunikat nr 1 (PDF) >>>

Zachęcamy uczestników do prezentowania prac związanych z opieką pielęgniarsko-położniczą u noworodka. Prace należy przedstawić przy zachowaniu naukowego charakteru prezentacji tylko i wyłącznie w formie plakatu. Plakat o wymiarach 80 cm (szerokość) i 120 cm (wysokość) autorzy zaprezentują w trakcie trwania konferencji, a najlepsze z nich otrzymają cenne nagrody.

W dniu 1 września 2011 r. organizatorzy przewidują spotkanie towarzyskie pod hasłem: „Witch and wamp…..”. Informacje na temat Konferencji dostępne są również pod nr tel. 692 428 854, 692 802 566

II Komunikat zostanie przesłany drogą e-mail indywidualnie do każdego uczestnika po otrzymaniu karty zgłoszenia.

Serdecznie zapraszamy do Tarnowa!