Studenckie Koło Naukowe Polonistów przy Zakładzie Filologii Polskiej Instytutu Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, z okazji Roku Miłoszowskiego zorganizowało 13 maja 2011 r. Sesję Naukową Cień Miłosza.

Sesja była poświęcona Wierszom ostatnim Czesława Miłosza, a na temat utworów poety kolejno wygłoszono następujące referaty:

– Agnieszka Małochleb – Głos we mnie płacze nad nami. O pokorze i cierpieniu w wierszu Głos,
– Maciej Drwal – Stojąc nago przed lustrem. O poszukiwaniu duchowości w wierszu Normalizacja,
– Damian Lechwar – Więc jednak przetrzymałem was, moi wrogowie! O późnej starości w wierszu Dziewięćdziesięcioletni poeta podpisuje swoje książki,
– Paweł Truchan – Na brzegu otchłani. O śmierci i nicości w wierszu Na cześć księdza Baki,
– Krzysztof Skraba – Papierowy okręcik odpłynął. O przekroczeniu linii życia w wierszu Pan od matematyki.

Obrady sesji poprowadził opiekun Koła Naukowego Polonistów dr hab. Michał Nawrocki.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia >>>