Obchody corocznego Święta Uczelni zainaugurowali sportowcy. 16 i 17 maja studenci tarnowskich uczelni wyższych walczyli o medale i puchary Akademickich Mistrzostw Tarnowa w pływaniu i wspinaczce sportowej na czas.

Centralnym punktem Święta była Uroczysta Sesja Naukowa zorganizowana 19 maja przez Instytut Politechniczny. Sesję otworzył JM Rektor prof. dr hab. Stanisław Komornicki, zaś przewodniczył jej Dyrektor Instytutu Politechnicznego prof. dr hab. inż. Stanisław Mitkowski.

Pracownicy i studenci Uczelni, którzy zasiedli na widowni Auli Centrum Nowoczesnych Technologii mogli wysłuchać szeregu ciekawych wykładów. Serię wystąpień rozpoczął prof. dr hab. inż. Jerzy Lis mówiąc o Nowych technikach otrzymywania tworzyw ceramicznych, następnie dr inż. Tomasz Drabek przybliżył Elektryczne napędy samochodowe, zaś dr hab. inż. Wojciech Kucewicz mówił o Początku wszechświata – Fizyce wysokich energii – Detektorach krzemowych. Na zakończenie dr inż. Agnieszka Liskowska-Lis, mgr inż. Daniel Król, dr inż. Robert Wielgat oraz mgr inż. Tomasz Potempa przedstawili założenia oraz wyniki projektu badawczego pn. System akustycznego monitoringu ptaków „BIRDSMOND” finansowanego ze środków Ministerstwa nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Obchody Święta Uczelni zakończył Nocny maraton Filmowy podczas którego widzowie mieli możłiwość obejrzenia trzech filmów w reżyserii Stanley’a Kubricka.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia >>>

Strona internetowa projektu badawczego BIRDSMOND >>>