Materiały promujące osiągnięcia Zakładu Fizjoterapii PWSZ w Tarnowie trafiły do tysięcy uczestników Światowego Kongresu Fizjoterapii w Genewie. Imponująca liczbą gości (ponad cztery tysiące), wykładów oraz sesji panelowych impreza jest organizowana co dwa lata przez The World Confederation for Physical Therapy (WCPT) – największą światową organizację zrzeszającą fizjoterapeutów z ponad 100 państw.
Tarnowska Fizjoterapia promowała się wśród kilku innych polskich uczelni zaproszonych do udziału w Konferencji. – Dzięki wsparciu władz Instytutu Ochrony Zdrowia zdołaliśmy nagrać bardzo ciekawy film promujący nasze dokonania oraz przygotować inne materiały, w których „chwaliliśmy się” m.in. zajęciami wspinaczkowymi i płetwonurkowymi dla osób niepełnosprawnych, które realizujemy na naszej Uczelni – opowiada dr Ewa Otfinowska, Kierownik Zakładu Fizjoterapii PWSZ w Tarnowie.
Wyjazd do Genewy stał się możliwy dzięki współpracy z Krajową Izbą Fizjoterapeutów (KIF).
– Udział w Kongresie był niesamowitym doświadczeniem, a ilość przeprowadzonych rozmów, zrobionych zdjęć, uściśniętych dłoni – niepoliczalna. Z największym podziwem spotkała się historia polskiej fizjoterapii i okoliczności powstania Izby. Ludzie z całego świata dopytywali się, jak nam się udało tyle osiągnąć i w jaki sposób zaszliśmy tak daleko. Z niedowierzaniem patrzyli na liczby – ponad 61 000 zarejestrowanych fizjoterapeutów w Polsce, ponad 65 proc. z tytułem magistra! Zrobiliśmy dobre wrażenie i to zdecydowanie – mówi Weronika Krzepkowska z KIF-u.
– Przez nasze stoisko przewinęło się setki uczestników z całego świata, którzy dzięki prowadzonej akcji informacyjno-edukacyjnej wiele dowiedzieli się zarówno o fizjoterapii jak i samej Polsce. Nasza obecność na Kongresie nie przeszła bez echa – stoisko KIF zostało wyróżnienie! Dyplom (najlepsze duże stoisko na Konferencji – red.) przyznawany był nie tylko za wygląd, czy funkcjonalność, ale też za interakcję i życzliwość wobec uczestników – dodaje.
Materiały przygotowane na Konferencję w Genewie można obejrzeć poniżej.