Ostatnie dni zapamiętamy przez pryzmat dwóch bardzo ważnych imprez, podczas których padły bardzo ważne słowa wypowiedziane przez bardzo ważne osoby.

W sobotę w Tarnowie Katedra Kierunku Lekarskiego zaprosiła na Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Wyzwania współczesnej diabetologii”. Jednym z mówców i Przewodniczącym Komitetu Naukowego konferencji był prof. Maciej Małecki, Rektor Collegium Medicum UJ. To z jego ust padły zapewnienia o dalszym wspieraniu Akademii Tarnowskiej w rozwoju kierunku lekarskiego. W swoim wystąpieniu Profesor nie tylko docenił nasze dotychczasowe osiągnięcia i starania, ale także zachęcał nas do podążania wyznaczonym szlakiem. Te słowa były ważne z wielu powodów, ale przede wszystkim dodały siły i motywacji w działaniach, których celem niezmiennie jest budowa coraz silniejszego ośrodka akademickiego w Tarnowie.

Drugą osobą, której wypowiedź nie powinna przejść bez echa, jest Marcin Kuta, Dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Podczas Gali Jubileuszowej z okazji 190-lecia Starego Szpitala Dyrektor, kończąc swoje najważniejsze wystąpienie, mówiąc o przyszłości, jako najważniejszy cel wskazał rozwój Szpitala oparty na jeszcze ściślejszej współpracy z Akademią Tarnowską. W perspektywie kilku, kilkunastu lat ma to przynieść efekty w postaci tworzenia kolejnych oddziałów klinicznych, jakże ważnych dla rozwoju także AT.

Podczas obu tych imprez padła (nie po raz pierwszy) ostatnia ważna deklaracja. Tym razem autorstwa prof. Rafała Kurczaba. Rektor AT nie tylko dziękował Profesorowi Małeckiemu oraz Dyrektorowi Kucie za wsparcie i życzliwość, ale zapewnił raz jeszcze o determinacji tarnowskiego środowiska akademickiego do podążania ścieżką rozwoju, budowania zaplecza, kadr i rozwoju kierunku lekarskiego oraz zespołów naukowych.

Takie dni, takie słowa, takie deklaracje dodają skrzydeł, motywacji i wiary w sens codziennych działań. O lepszym prezencie na zakończenie obchodów 28-lecia Uczelni nie mogliśmy marzyć.

Wróć do góry