
Zamiast narzekać na otaczającą ich rzeczywistość, postarają się ją zmienić. Uczestniczki i uczestnicy Hackathonu dla Małopolski będą mieli całą dobę, aby zaproponować rozwiązania najpoważniejszych wyzwań stojących przed regionem w obszarach takich jak zielona rewolucja, promocja regionu czy zrównoważona turystyka.
„Nie ma rzeczy niemożliwych” – takie motto przyświeca zarówno organizatorom wydarzenia, jak i osobom w nim uczestniczącym. To podejście łączy obie strony i już na początku jest gwarantem, że zbliżający się Hackathon będzie wydarzeniem godnym zapamiętania.
Formuła hackathonu została wykorzystana przez Województwo Małopolskie już po raz kolejny, by poszukać nieszablonowych, nieoczywistych, zaskakujących pomysłów, wspierających takie wyzwania jak: przyspieszenie zielonej rewolucji, promocja regionu oraz zrównoważona turystyka. Co więcej, dla uczestników to okazja, by nie tylko pobudzić swoją kreatywność, ale także rozwinąć kompetencje kluczowe na rynku pracy dotyczące: przedsiębiorczości, pracy zespołowej, zarządzania czasem czy prezentacji.
Specyficzna formuła hackathonu – czyli intensywna, 24-godzinna kreatywna praca – przyciąga konkretnych ludzi. Ideowców, aktywistów, liderów – słowem tych, którzy zamiast przeszkód, widzą okazję, by wdrożyć swoje pomysły w życie. To właśnie oni będą bohaterami Hackathonu
To już kolejny hackathon, który realizujemy z myślą o wykorzystaniu nowoczesnych technologii na rzecz podniesienia jakości życia w Małopolsce. Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników i przyniosła nam konkretne, ciekawe pomysły. Dlatego idziemy za ciosem, znów sięgamy po taką formułę i liczymy, że ponownie wyobraźnia uczestników nas zaskoczy – mówi Łukasz Smółka, Marszałek Województwa Małopolskiego.
Zachęcam i zapraszam do udziału wszystkich tych, którym bliska jest Małopolska i którzy czują w sobie energię oraz chęć do działania na rzecz tego, żeby w regionie żyło się po prostu lepiej – mówi Michał Misztal, prezes Startup Academy, realizatora Hackathonu. – Udział w wydarzeniu jest darmowy, a co więcej, przygotowaliśmy nagrody o łącznej wartości 20 000 złotych – dodaje Michał.
Jak w praktyce wygląda taki hackathon? Wszystko zaczyna się od bezpłatnego zgłoszenia poprzez elektroniczny formularz. Termin rekrutacji upływa 12 maja. Do hackathonu można zgłosić się indywidualnie lub wraz z zespołem. Na miejscu dostępni będą mentorzy i eksperci, reprezentujący różne dziedziny biznesu. Ich rolą będzie podpowiadanie uczestnikom Hackathonu, jak rozwinąć swój pomysł, wyeliminować jego słabości i w pełni odpowiedzieć na zadane wyzwanie.
Taka kreatywna praca potrwa przez cały weekend. Po tym czasie jurorzy – m.in. przedstawiciele Województwa Małopolskiego, biznesmeni, przedstawiciele funduszy inwestycyjnych – ocenią wypracowane rozwiązania i zdecydują o przyznaniu nagród.
Zapisy trwają, liczba miejsc ograniczona. Aby stać się częścią tegorocznego Hackathonu, wystarczy do 12 maja zgłosić się za pośrednictwem TEJ STRONY, a następnie należy oczekiwać potwierdzenia ze strony organizatorów.
Wydarzenie powstało we współpracy Województwa Małopolskiego ze Startup Academy.