Zapraszamy do skorzystania z tutoringu akademickiego – niezwykłej formy współpracy z nauczycielami akademickimi naszej uczelni. Zamysłem tutoringu jest pomoc w realizacji celów edukacyjnych i naukowych, związanych z Waszymi studiami w Akademii Tarnowskiej i jednocześnie obszarem specjalizacji Waszego tutora.

Tutoring wywodzi się z brytyjskich doświadczeń edukacyjnych. Taką formę spotkań zapoczątkowano na uniwersytetach Oxford i Cambridge. Stanowi innowacyjną, spersonalizowaną metodę pracy dydaktycznej skoncentrowaną na odkrywaniu i rozwijaniu indywidualnego potencjału studenta.

Taka forma edukacji zakłada wykorzystanie zarówno podejścia naukowego, jak i rozwojowego. To odejście od masowego charakteru kształcenia. Tutoring to proces wspomagania rozwoju studenta poprzez wzmacnianie jego niezależności, sprawczości i odpowiedzialności za własny rozwój.

Program tutoringu Akademii Tarnowskiej zakłada indywidualną pracę tutora ze studentem; opiera się na relacji człowieka z człowiekiem, mistrza z uczniem. Koncentruje się na mocnych stronach i celach studenta. Tutoring to czas na budowanie samoświadomości i refleksji nad dalszym rozwojem – zawodowym, naukowym, osobistym i społecznym.

Tutoring akademicki pomaga w rozwijaniu określonego obszaru wiedzy, umiejętności samodzielnego jej zdobywania, uczy sztuki wykorzystywania własnych talentów oraz wzmacnia zainteresowania studenta. Proces współpracy nakierowany jest na rozwój podopiecznego w zakresie umiejętności akademickich, między innymi: pisania tekstów, prezentacji wiedzy, dyskusji.

Tutoring akademicki w Akademii Tarnowskiej skierowany jest do studentów:
• wszystkich kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich (studiów stacjonarnych),
• nie wcześniej niż po ukończeniu pierwszego roku studiów, dla studentów, którzy bezwarunkowo zaliczyli semestr poprzedzający rok akademicki, w którym ma odbyć się tutoring.

Rekrutacja na tutoriale prowadzone w semestrze zimowym w roku akademickim 2024/2025 potrwa od 10 do 31 stycznia 2025 r.  W tym czasie należy wysłać na adres mailowy Uczelnianego Centrum Edukacji Ustawicznej (uceu@atar.edu.pl) wysłać CV oraz list motywacyjny uzasadniający wybór tutora i tematyki tutorialu.

WYDZIAŁ ADMINISTRACYJNO-EKONOMICZNY

WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY

WYDZIAŁ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

WYDZIAŁ LEKARSKI I NAUK O ZDROWIU

STUDIUM JĘZYKÓW OBCYCH

Wróć do góry