Studenci Uniwersytetu Dziecięcego 12 października w Auli im. Jana Szczepanika zainaugurowali nowy rok akademicki. Osiemdziesięcioro słuchaczy UDZ powitali Prorektor ds. Nauki i Rozwoju dr hab. Rafał Kurczab, prof. AT oraz Koordynator Uniwersytetu mgr Monika Grela.

Do dzieci oraz rodziców słowa uznania za ponadprzeciętną ciekawość świata i chęć zdobywania wiedzy także poza szkołą skierował również Prezydent Miasta Tarnowa dr Jakub Kwaśny.

Zanim młodzi studenci odebrali indeksy, w których będą kolekcjonować materiały z ćwiczeń i wykładów, złożyli uroczyste ślubowanie, jak to przystało na prawdziwych żaków. Spotkanie zakończył mgr Mieczysław Czosnyka wykładem inauguracyjnym „Rycerz o imieniu Tarn czy krzew tarniny? Zagadki nazewnictwa Tarnowa i regionu”. Prowadzący przeniósł dzieci w wirtualną podróż po najbardziej znanych miejscach Tarnowa i okolic.