Studenci II roku filologii polskiej studiów II stopnia w ramach zajęć „Warsztaty glottodydaktyczne” wraz z dr Elżbietą Kwintą i mgr. Mateuszem Kołodziejem odwiedzili online Poolse School Leuven w Belgii.

Podczas spotkania Pani Dyrektor Elżbieta Grabiec najpierw opowiedziała o specyfice funkcjonowania Polskiej Szkoła Leuven im. Wisławy Szymborskiej w Belgii, której działalność jest ukierunkowana na nauczanie języka polskiego, polskiej kultury i historii.

– Następnie wraz z Panią Dyrektor zawitaliśmy do poszczególnych klas, by zobaczyć jak w praktyce wygląda nauka języka polskiego w Belgii i nad czym w tym dniu pracowali uczniowie. Dziękujemy Pani Dyrektor i całemu Zespołowi Poolse School Leuven za gościnę i niezwykle inspirujące spotkanie – mówi dr Elżbieta Kwinta.