Zachęcamy maturzystów do podejmowania studiów na kierunkach zapewniających solidne przygotowanie zawodowe ale przede wszystkim dobrą i dobrze płatną pracę w przyszłości. Takim kierunkiem studiów jest na pewno Elektrotechnika w Akademii Tarnowskiej. Aby się o tym przekonać warto sprawdzić obiektywne źródła danych, jak np. ELA czyli Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych, który dostarcza wiarygodnych informacji o sytuacji absolwentów polskich uczelni na rynku pracy. Badania te oparte są na danych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i systemu POL-on.

Co można z nich wyczytać o absolwentach kierunku Elektrotechnika Wydziału Politechnicznego Akademii Tarnowskiej? Zajmują pierwsze miejsce w Małopolsce pod kątem względnego wskaźnika zarobków, a także drugie w Polsce wśród absolwentów tego kierunku o profilu praktycznym. Drugie miejsce w Małopolsce i drugie w Polsce wśród profilów praktycznych zajmują absolwenci Elektrotechniki w kryterium czas poszukiwania pracy etatowej, który w ich przypadku wynosi średnio 3,2 miesięcy. Biorąc pod uwagę absolwentów wszystkich kierunków inżynierskich AT są bezkonkurencyjni oprócz powyższych kategorii także pod względem wskaźników typu bezrobocie i względny wskaźnik bezrobocia, tj. posiadają najniższy procent czasu, w którym przeciętny absolwent był bezrobotny w pierwszym roku po dyplomie (gdzie 100% oznacza 1 rok) oraz charakteryzują się najniższym bezrobociem w pierwszym roku po dyplomie w stosunku do stopy bezrobocia w ich miejscu zamieszkania. Chcesz dobrze płatnej pracy? Chcesz nauczyć się zawodu który sprawi ci wiele radości, także w trakcie studiów? Nie jesteś jeszcze pewny co chcesz robić w przyszłości? Dołącz do nas! Po studiach na Elektrotechnice odnajdziesz się w innych zawodach pokrewnych, bo zdobędziesz solidne podstawy i łatwo wpasujesz się w potrzeby zmieniającego się rynku pracy.