W tym roku Katedra Ochrony środowiska wraz z partnerami: BOO Organizacją Odzysku Opakowań i Odpowiedzialności Producenta S.A., Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa, Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Oddział w Tarnowie, Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. przygotowała dla Was moc atrakcji. Wspólnie chcemy zainteresować uczestników ochroną środowiska oraz zapoznać z nadchodzącymi zmianami w gospodarce odpadami, które będą dotyczyły każdego mieszkańca Polski. Przygotowujemy gry, zabawy, quizy, mnóstwo gadżetów, coś na słodko i na słono. Czekamy na Was od 17.00 w budynku B  i na placu przed budynkiem.

 

Cykl prelekcji o gospodarce odpadami, budynek B, sala 125, I piętro, wymagana rejestracja

17.00 – Co łączy kryzys klimatyczny, utratę bioróżnorodności z Gospodarką o Obiegu Zamkniętym – dr inż. A. Kowalska, Katedra Ochrony Środowiska Akademii Tarnowskiej

17.25 – PSZOK – ważny element systemu – Piotr Zieliński, specjalista ds. ochrony środowiska, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

17.50 – System kaucyjny w Polsce – Tomasz Siewierski – Prezes Zarządu BOO Organizacja Odzysku Opakowań i Odpowiedzialności Producenta S.A.

18.15 – Opłata produktowa w świetle obowiązujących przepisów – Bartłomiej Boruchowski – Dyrektor Handlowy BOO Organizacja Odzysku Opakowań i Odpowiedzialności Producenta S.A.

18.40 – Quiz z nagrodami

Strefa „Edukacji i zabawy”, parter budynku B,od godziny 17.00, wstęp wolny

Ekologiczna strefa edukacji i zabawy – to miejsce, w którym propagowane są eko-zachowania, szczególnie wśród młodego pokolenia. Odwiedzający strefę będą mogli poznać siłę recyklingu, sprawdzić się w poprawnej segregacji odpadów czy zmierzyć z EKO zagadkami.  Jeżeli chcesz zobaczyć z czego powstaje plastikowa butelka PET, zapraszamy na stoisko. Na uczestników czekają przydatne EKO gadżety, doskonała atmosfera i garść wiedzy ekologicznej.

Strefa „Ochrony powietrza i klimatu”, parter budynku B, od godziny 17.00, wstęp wolny

„Stoisko klimatyczne” skierowane  do wszystkich mieszkańców Tarnowa i okolic niezależnie od wieku.  Odbiorcy będą mogli zasięgnąć informacji/porady oraz otrzymają zestaw materiałów informacyjnych w zakresie ochrony środowiska, przede wszystkim dot. ochrony powietrza i klimatu. Każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w „Eko Loterii”, w zamian za wypełnienie m.in.  ankiety/quizu/rebusu/krzyżówki, uczestnik otrzyma eko gadżet. Doradca ds. Klimatu i Środowiska wraz z Ekodoradcą z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa w ciekawy sposób połączą naukę z zabawą.

Strefa „Zrównoważonego rozwoju” , plac przed budynkiem B, od godziny 17.00, wstęp wolny

Zrównoważony rozwój – jak kształtujemy krajobraz. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość uczestnictwa w grach edukacyjnych odwzorowujących proces planowania przestrzeni w skali miejscowości lub gospodarstwa. Uczestnicy dowiedzą się jak można planować przestrzeń w sposób harmonijny i w zgodzie z naturą. Na warsztaty zapraszamy również osoby dorosłe.

Strefa „Nasze drzewa”, plac przed budynkiem B, od godziny 17.00, wstęp wolny

Uczestnicy zapoznają się z gatunkami drzew często spotykanymi w Tarnowie, dowiedzą się w jaki sposób można określić ile drzewo ma lat i podczas warsztatów spróbują to zrobić samodzielnie. Na warsztaty zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.

Magiczne ciecze, budynek B, sala 012, od godziny 17.00, wstęp wolny

Najmłodsi uczestnicy wykonają szereg eksperymentów dzięki którym poznają właściwości różnych cieczy. W programie: wędrująca woda, niewidzialny atrament, łowienie lodowych rybek, chemiczne jojo,  czarodziejskie jajko, gejzer w słoiku i „kurczące” się mieszaniny.

 

Wróć do góry