Rekrutacja podstawowa w Akademii Tarnowskiej okazała się najlepszą pod względem liczby kandydatów od ponad dziesięciu lat. Ostatecznie ciągłe udoskonalanie oferty studiów zaowocowało ponad setką zapisanych na studia osób więcej niż rok temu. Tych, którzy nadal chcą dołączyć do grona Studentów Akademii Tarnowskiej, zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji dodatkowej, która rusza 19 sierpnia i potrwa aż do 15 września.

O miejsca na studia w Akademii Tarnowskiej w rekrutacji podstawowej ubiegało się ponad 2600 osób, co jest najlepszym wynikiem od 2010 roku. Największą popularnością cieszyły się kierunki medyczne: kierunek lekarski, fizjoterapia oraz pielęgniarstwo. Niezmiennie duża liczba kandydatów aplikowała także na psychologię, filologię angielską, informatykę, kosmetologię czy grafikę.

Kandydaci zainteresowani podjęciem studiów w Akademii Tarnowskiej będą mogli skorzystać jeszcze z rekrutacji dodatkowej w dniach 19 sierpnia – 15 września (a także uzupełniającej – 23-25.09). Zasady naboru na wolne miejsca są takie same, jak w przypadku rekrutacji podstawowej. Chęć aplikowania na kierunek należy zgłosić poprzez nasz system Elektronicznej Rejestracji Kandydatów.

O przyjęciu na studia decydują wyniki uzyskane na maturze. Tegoroczny regulamin rekrutacyjny przewiduje dodatkowo rozmowy wstępne dla kandydatów na kierunkach pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna i psychologia, a także przegląd portfolio na kierunkach grafika oraz grafika projektowa.

Rejestracja w systemie ERKRozmowy kwalifikacyjne (kierunki: psychologia, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna)Ogłoszenie wynikówSkładanie dokumentów
Rekrutacja dodatkowa19.08 – 15.0916.0917.0918.09 – 20.09
Rekrutacja uzupełniająca
26.0927.0930.09

Opłata rekrutacyjna wynosi w tym roku 85 zł na większość kierunków. Wyjątek stanowią: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna i psychologii (100 złotych) oraz grafika i grafika projektowa (150 złotych).

Na stronie przygotowanej specjalnie dla kandydatów znaleźć można wszystkie informacje dotyczących naboru, a także pełną ofertę Uczelni. Punkt rekrutacyjny będzie czynny od 19 sierpnia w godz. 8.00-15.00 w pokoju A104 w budynku A (ul. Mickiewicza 8, I piętro). Informacji udzielamy także w pokoju A106. Chętni mogą zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym z pomocą pracowników AT oraz złożyć dokumenty do sprawdzenia (dotyczy kandydatów, których dokumenty w języku innym niż język polski muszą zostać zweryfikowane przed zakończeniem rekrutacji).

Wszelkie informacje na temat oferty dydaktycznej Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znaleźć można na stronie rekrutacja.atar.edu.pl. Pracownicy Uczelni odpowiadają także na pytania kandydatów pod numerami telefonu 14 63 16 666 (rekrutacja – informacja), 14 63 16 667 (pomoc techniczna systemu ERK), poprzez pocztę elektroniczną: rekrutacja@atar.edu.pl (rekrutacja), erk@atar.edu.pl (pomoc techniczna systemu ERK) oraz poprzez komunikatory w mediach społecznościowych.

Oferta Akademii Tarnowskiej (rekrutacja dodatkowa)

Wydział Administracyjno-Ekonomiczny

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu

16 sierpnia poinformujemy, czy rekrutacja dodatkowa odbywać się będzie także na kierunek lekarski (stanie się tak, jeśli limit 60 miejsc nie zostanie wyczerpany w procedurze zapisów z list rezerwowych utworzonych po rekrutacji podstawowej).

Wydział Politechniczny

Wydział Sztuki