W dniach 4-6 czerwca dziewięcioro studentów zrzeszonych w Studenckim Kole Naukowym 360J wzięło udział w X Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Ratowanie – wspólna sprawa”, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Ratunkowego.

Studenci skorzystali z bogatego planu wydarzenia, w tym ze specjalistycznych prelekcji oraz warsztatów: odbarczanie odmy; NLS – (Newborn life support), respirator i kapnometria oraz odstawy ultrasonografii – protokół E-FAST.

W konferencji uczestniczyli: Jolanta Armatys, Magdalena Furtak, Joanna Bieniaś, Aleksandra Święs, Bartłomiej Kluzek, Jan Niewolak, Jakub Polak, Oskar Rygiel i Małgorzata Jeleń. Magdalena Furtak była członkinią Komitetu Organizacyjnego Konferencji oraz wygłosiła referat pt. „Realia pierwszej pracy w zawodzie pielęgniarki”, a Bartłomiej Kluzek zasiadał w gronie ekspertów w panelu poświęconym nowym standardom kształcenia.