21 maja Katedra Filologii Polskiej przedstawiła wyniki akcji popularyzujących poprawność językową przeprowadzonych w Uczelni i kilku tarnowskich szkołach we współpracy z Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza.

Od 6 do 21 maja trwały w Akademii Tarnowskiej Dni Polszczyzny, w czasie których studenci wszystkich kierunków sprawdzali swoje umiejętności językowe w ogólnodostępnym quizie oraz polonistycznych podchodach. W trakcie sesji „Jaka jesteś, polszczyzno?” 21 maja wręczono nagrody Mistrzom Polszczyzny i zaprezentowano wyniki całej akcji. Częścią wydarzenia były także dwa wykłady językoznawcze: „Miłośnictwo polszczyzny” dr Krystyny Choińskiej, prof. AT i „Regionalizmy we współczesnej polszczyźnie” dr Agnieszki Szwalec-Czarnik.