24 maja odbyła się pierwsza organizowana przez Koło Naukowe Katedry Prawa konferencja – „Ingorantia iuris nocet”, podczas której wysłuchaliśmy referatów z zakresu prawa przygotowanych przez Akademii Tarnowskiej.

W wydarzeniu wzięli udział Dziekan Krakowskiej Izby Adwokackiej mecenas Aleksander Gut, Dyrektor ds. Realizacji Kontraktów Krakowskich Zakładów Automatyki Marek Matusik oraz mecenas Robert Piekarczyk.

Werdykt w konkursie na najlepszy referat wydało jury w składzie: Dziekan Wydziału Administracyjno-Ekonomicznego dr inż. Jarosław Mikołajczyk, prof. AT, Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ prof. dr hab. Piotr Dobosz, Kierownik Katedry Prawa AT dr Krzysztof Chmielarz oraz mecenas Robert Piekarczyk.

• I miejsce zajął Wiktor Kornaus: „Odstępstwa od zasady ignorantia iuris nocet w kontekście polskiego systemu prawnego”,
  • II miejsce przypadło Dominice Stachowskiej: „Interpretacja zasady “ignorantia iuris nocet” w świecie mediów. społecznościowych. Analiza błędów i konsekwencji prawnych na przykładzie najpopularniejszej polskiej influencerki”,
  • III miejsce zajęła Gabriela Kumurowska: „Zwalczanie przemocy domowej: diagnoza świadomości prawnej dotyczącej możliwości w zakresie zgłaszania przemocy, a statystyki policyjne w powiecie dąbrowskim”.

Krakowskim Zakładom Automatyki S.A. dziękujemy za ufundowanie nagród, a PB Dental za wsparcie umożliwiające zakup gadżetów i cateringu.